Bill Gates wciąż najbogatszy, choć stale wyprzedaje akcje Microsoftu

Bill Gates wciąż najbogatszy, choć stale wyprzedaje akcje Microsoftu

Wśród najbogatszych - bez zmian. Bill Gates na szczycie kolejnego rankingu, w tym przypadku obejmującego najbogatsze osoby działające w branży nowych technologii. Zestawienie opublikował "Forbes".

Założyciel Microsoftu zgromadził majątek o wartości 79,6 miliarda dolarów. Obecnie skupił się na działalności charytatywnej i od lat sukcesywnie wyprzedaje akcje firmy.

Drugie miejsce na liście zajął Larry Ellison. Majątek biznesmena związanego z Oracle wyceniono na 50 miliardów dolarów. Trzecia lokata przypadła Jeffowi Bezosowi z Amazona, a przy jego nazwisku pojawiła się kwota 47,8 miliarda dolarów.

Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg zgromadził z kolei 41,2 miliarda dolarów a czołową piątkę zamyka Larry Page z Google, który posiada 33,4 miliarda dolarów.

Majątek ujętych w liście osób wynosi prawie 843 miliardy dolarów. Listę zdominowali Amerykanie. Z USA pochodzi 51 biznesmenów, z Azji 33, z Europy 8. 40 z setki z nich mieszka w Kalifornii.

Na liście znalazło się 7 kobiet oraz 15 osób poniżej 40 lat. 94 osoby same wypracowały majątek, a tylko 6 go odziedziczyło.

IAR
Czytaj także
Polecane galerie