"Forbes" opublikował listę najbogatszych Amerykanów

"Forbes" opublikował listę najbogatszych Amerykanów

Fot. Gage Skidmore/CC BY-SA 3.0/Wikimedia

Najbardziej opłaca się inwestować w branżę informatyczną - wynika z opublikowanej przez prestiżowy finansowy magazyn "Forbes" listy najbogatszych Amerykanów. W czołówce zestawienia dominują ludzie związani właśnie z tym biznesem. Lwia część najbogatszych to mężczyźni, a najmłodszy miliarder ma zaledwie 25 lat!

W zestawieniu znalazło się w sumie czterysta osób. Listę zdominowali mężczyźni - stanowią 87 proc. W pierwszej dziesiątce nie ma ani jednej kobiety.

W Stanach Zjednoczonych najlepiej zarabiają przedstawiciele branży technologicznej. Od 22 lat pierwsze miejsce w rankingach zajmuje Bill Gates. Majątek szefa Microsoftu wyceniany jest na 76 miliardów dolarów. O 14 miliardów dolarów mniej zarabia drugi na liście, znany na całym świecie ekonomista i biznesmen Warren Buffett.

Do pierwszej dziesiątki wszedł reprezentujący branżę internetową: szef Amazona Jeff Bezos - jest czwarty, ma na koncie 47 miliardów dolarów. Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg jest trzy pozycje niżej i dotychczas zarobił nieco ponad 40 miliardów dolarów.

Pierwsza kobieta, reprezentująca sieć sklepów Walmart Alice Walton, jest na dwunastym miejscu. Najmłodszym wśród miliarderów jest zaledwie 25-letni Evan Spiegel. Znalazł się w czwartej dziesiątce najbogatszych ludzi w USA.

W zestawieniu na 121. miejscu jest też republikański kandydat na prezydenta,Donald Trump. Jego majątek został wyceniony na 4,5 miliarda dolarów.

Zobacz też: Najbogatszy Polak, który schował się pod Połczynem-Zdrojem. Oto historia Aleksandra Jahra

IAR
Czytaj także
Polecane galerie