Konkurs Human Capital Awards rozstrzygnięty

Konkurs Human Capital Awards rozstrzygnięty

W środę wieczorem statuetki pierwszej edycji Konkursu Human Capital Awards trafiły do zwycięzców 6 kategorii. Wśród laureatów znalazł się także projekt społeczny - SZLACHETNA PACZKA zajęła pierwsze miejsce w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu.

- Wszyscy jesteśmy za siebie współodpowiedzialni, nikt nie jest samotną wyspą. Nie uważam, że biznes ma emocje czy etykę. To ludzie pracujący w biznesie powinni się czuć odpowiedzialni za drugiego człowieka. Dzisiaj jest jednemu lepiej, ale innym razem może być gorzej. Dla mnie odpowiedzialność biznesu to solidarność. Patrzenie na drugiego, nie jak na wroga lub źródło przychodu, ale jak na człowieka – powiedział założyciel SZLACHETNEJ PACZKI, ks. Jacek WIOSNA Stryczek odbierając statuetkę.

SZLACHETNA PACZKA rokrocznie angażuje około 300 000 osób w wolontariat pracowniczy – tylu pracowników firm z oddolnej inicjatywy przygotowuje paczki dla potrzebujących rodzin i zostaje darczyńcami. Z badania kapitału ludzkiego w SZLACHETNEJ PACZCE wynika, że ogólnie kompetencje SuperW, czyli wolontariuszy Paczki, wzrosły o 35,1%. Wartość społeczna projektu szacowana jest na 26,7 mln złotych.

Z myślą o rozwoju branży HR

Human Capital Awards to konkurs mający na celu wyróżnienie osób oraz firm, których aktywna działalność przyczynia się do podnoszenia jakości w obszarze zarządzania Kapitałem Ludzkim oraz rozwoju branży HR w Europie Środkowo-Wschodniej.

Laureatami pozostałych kategorii Konkursu zostali: Samsung Electronics oraz Samsung Electronics Poland Manufacturing (Pracodawca Roku – firma prywatna), PKO Bank Polski (Pracodawca Roku – Spółka Skarbu Państwa), Poczta Polska (Projekt Roku), Adam Krzanowski - Prezes Zarządu Grupy Nowy Styl (Człowiek roku), prof. UW dr hab. Jacek Męcina (Nagroda Specjalna Kapituły).

*

SZLACHETNA PACZKA w tym roku obchodzi swoje 15 urodziny. Więcej informacji na temat projektu: www.szlachetnapaczka.pl

Kontakt dla zainteresowanych współpracą: firma@wiosna.org.pl

Informacja prasowa

Czytaj także
Polecane galerie