LPP opłaca 90 proc. podatków w Polsce

LPP opłaca 90 proc. podatków w Polsce

Fot. Tak wygląda struktura akcjonariatu LPP (źródło: lpp.com.pl)

Polski gigant odzieżowy postanowił odpowiedzieć internautom, którzy nawołują do bojkotu marek firmy po tym jak spółka przyznała się, że zastosuje pewien zabieg (więcej o tym tutaj), który pozwoli jej oszczędzić na podatku w Polsce.

LPP podkreśla, że prowadząc sprzedaż w 11 krajach Europy Środkowej i Wschodniej, około 90 proc. należnych podatków ze swojej działalności, wpłaca do budżetu państwa polskiego, w 2011 r. firma była 6 największym płatnikiem podatku dochodowego (CIT) wśród polskich przedsiębiorców. Pozostałe 10 proc. podatku trafia do budżetów krajów, w których firma prowadzi działalność.

Łączna kwota podatków w ostatnim, zamkniętym roku budżetowym (2012) wyniosła 465 mln zł (CIT, VAT, cło i inne). Szacunkowa wartość odprowadzanych podatków za rok 2013, pomimo wprowadzonych zgodnie z obowiązującym prawem działań optymalizujących będzie wyraźnie wyższa i osiągnie około 540 mln zł.

- Wypracowany przez LPP S.A. zysk w większości jest reinwestowany w dynamiczny rozwój firmy w Polsce i za granicą, co w 2014 roku szacunkowo spowoduje wzrost o ponad 20 proc. odprowadzanych podatków w Polsce - czytamy w oświadczeniu LPP.

Czytaj także
Polecane galerie