Masz startup i chcesz pozyskać inwestora? Bądź mężczyzną. I to przystojnym

Masz startup i chcesz pozyskać inwestora? Bądź mężczyzną. I to przystojnym

Fot. Alfred Low/Flickr, lic. CC BY-NC-SA 2.0

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców, inwestorzy są bardziej skłonni do wyłożenia pieniędzy na biznes, jeśli jego prezentację prowadzi mężczyzna. Jeszcze lepiej, gdy jest przystojny.

Przygotowany przez badaczy z trzech bardzo prestiżowych uczelni – MIT, Harvarda, i Wharton School – raport na ten temat został opublikowany w najnowszym numerze czasopisma naukowego Proceedings of the National Academy of Sciences.

Jak informuje Reuters, na podstawie analizy różnego rodzaju prezentacji w USA, naukowcy doszli do wniosku, że aby osiągnąć sukces w pozyskiwaniu kapitału na rozwój biznesu, startupy nie mogą liczyć jedynie na ciekawy pomysł i doświadczenie prezentera podczas spotkań z inwestorami.

Nasze badanie wymienia inne krytyczne kryteria, którymi kierują się inwestorzy podejmując decyzje: płeć i atrakcyjność fizyczną samych przedsiębiorców – napisano.

Okazało się, że inwestorzy lepiej oceniali prezentacje prowadzone przez mężczyzn niż przez kobiety, nawet jeśli ich treść była identyczna.

Co zdumiewające, atrakcyjność fizyczna nie miała znaczenia dla skuteczności przekazu prezentacji w przypadku kobiet, natomiast bardzo podnosiła szanse na sukces w przypadku mężczyzn.

Czytaj także
Polecane galerie