Menedżerowie największej firmy w branży kłócą się jak dzieci

Menedżerowie największej firmy w branży kłócą się jak dzieci

Fot. pimco.com

Jak dzieci w piaskownicy. Tak najkrócej można ocenić to co wyczyniają Bill Gross i Mohammed El-Erian. Obaj są równorzędnymi szefami Pacific Investment Management (PIMCO), największego na świecie funduszu obligacji.

Wszystko zaczęło się od tego, gdy pod koniec lutego odchodzący z firmy El-Erian ujawnił Wall Street Journal i Reutersowi narastający konflikt w funduszu związany z pogarszającymi się wynikami, w tym także  ich przepychankę słowną w obecności kilkunastu  współpracowników w głównej siedziby firmy. To zdenerwowało Grossa, który stwierdził, że ma dość intryg knutych przez El-Eriana.

Jak podaje Parkiet, powołując się na zagraniczne media, Mohammed El-Erian był w kontakcie zarówno z Reutersem jak i z „Wall Street Journal" i dlatego tak łatwo mu knuć. Gross przyznał, że wie o tym, ponieważ monitorował rozmowy telefoniczne współszefa PIMCO.

Panowie wciąż są w sporze. Tymczasem w ubiegłym tygodniu El-Erian został głównym doradcą ekonomicznym niemieckiej firmy ubezpieczeniowej Allianz, która jest właścicielem PIMCO.

Czytaj także
Polecane galerie