Mobilne technologie ponownie zawładnęły Krakowem ? relacja z Targów Mobile-IT oraz Mobile Trends Conference 2016

Mobilne technologie ponownie zawładnęły Krakowem ? relacja z Targów Mobile-IT oraz Mobile Trends Conference 2016

W dniach 17-19 Lutego 2016 Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe Expo Kraków zatętniło mobilnym sercem. Wszystko to za sprawą atrakcji, które czekały na uczestników 3. Targów Rozwiązań IT, E-Commerce i Urządzeń Mobilnych Mobile-IT oraz Mobile Trends Conference 2016.

Targi Mobile-IT, szerszy zakres tematyczny, więcej możliwości

Poszerzony zakres Targów Mobile-IT zaowocował dwukrotnie większym zainteresowaniem firm w porównaniu z rokiem ubiegłym. Sami wystawcy nie kryli również zadowolenia z udziału w targach. - To jedno z najważniejszych wydarzeń dla branży mobilnej w Polsce, na którym pojawia się sama śmietanka. Nawiązaliśmy ciekawe relacje biznesowe z dużymi graczami m.in. z rynku bankowości czy ubezpieczeń. Targi Mobile-IT przyciągają profesjonalistów, ludzi świadomych po co tu przyszli i jak powinna wyglądać dobra aplikacja mobilna. To dla nas szczególnie cenne - mówi Bartłomiej Lewandowski z firmy Mobter.

W tym roku na stoiskach wystawców prezentowane były m.in. gogle do rozszerzonej rzeczywistości, nowoczesne akcesoria ubieralne i medyczne współpracujące ze smartfonam, tablety, najnowsze akcesoria do urządzeń mobilnych oraz rozwiązania e-mail marketingowe. W programie znalazł się również pokaz dronów oraz walki robotów.

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się mobilny wehikuł czasu, czyli „Pastguide”. To jedyna taka aplikacja na polskim rynku, pozwalająca na wizualizację wirtualnej rzeczywistości  w realnych lokacjach. Tym samym w przeciągu zaledwie kilkunastu sekund mogliśmy odbyć spacer po renesansowym Krakowie, porównując to, co było wczoraj, z tym co jest dziś. - Nasza aplikacja wzbudziła ogromne zainteresowanie uczestników Targów oraz mediów. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym ważnym dla branży wydarzeniu - mówi Camilla Pustułka z firmy Pixell Legend.

Podczas Targów Mobile-IT można było odwiedzić również strefę start-upów, strefę kariery oraz strefę wiedzy z Seminariami WorkShops. W tej ostatniej nie zabrakło ciekawych prezentacji oraz spotkań z ekspertami z branży, którzy chętnie dzielili się swoim doświadczeniem.

Duże zainteresowanie ze strony gości Targów utwierdziło organizatorów w przekonaniu o słuszności organizacji tego rodzaju imprezy właśnie w Krakowie. - Jestem pierwszy raz na Targach. Ta branża mocno się rozwija i potrzebuje takiego miejsca spotkań, wymiany doświadczeń, ekspozycji nowinek - Łukasz Szot, zwiedzający z firmy NetRepublic

Najlepsi prelegenci z Polski i zza granicy w jednym miejscu

Mobile Trends Conference 2016 to jubileuszowa, piąta już edycja największej polskiej konferencji poświęconej branży mobilnej. Najlepsi prelegenci z Polski i zza granicy przyjechali do Krakowa, by podzielić się swoją wiedzą podczas ponad 15 godzin prelekcji. Uczestnicy mieli szansę na poznanie najnowszych trendów mobilnych oraz na nawiązanie cennych kontaktów podczas networkingu w świetnej atmosferze. 18 lutego wręczono również prestiżowe nagrody Mobile Trends Awards 2015.

- Mobile Trends Conference 2016 była dla nas szczególnie ważna, ponieważ organizowaliśmy ją już po raz piąty, po raz kolejny pobijając rekord - w konferencji uczestniczyło ponad 1200 osób z Polski i zza granicy, a podczas gali Mobile Trends Awards 2015 nagrodziliśmy innowacyjne projekty, które są dowodem na to, że polska branża mobilna jest na naprawdę wysokim poziomie i inne kraje mogą się od nas uczyć - mówi Robert Rachwał pomysłodawca i główny organizator Mobile Trends Conference & Awards. - Dzięki pozytywnemu feedbackowi od naszych uczestników wiemy, że trud włożony w to, by konferencja z roku na rok była coraz lepsza, ma sens i przynosi widoczne efekty.

Pierwszy dzień konferencji to Business Day, poświęcony zagadnieniom takim jak praktyczne zastosowanie technologii mobilnych oraz marketingu mobilnego w biznesie. Dzięki temu uczestnicy mogli zyskać wiedzę, która pomoże im świadomie i rozsądnie wybierać rozwiązania i projekty najlepsze dla ich firm.

W czwartek, 18 lutego, po raz drugi w ramach Mobile Trends Conference odbył się Inspiration Day, który przyniósł ze sobą dawkę inspiracji, wiedzy i motywacji. Na scenie MTC2016 wystąpili znakomici prelegenci z całej Polski, a wśród nich takie osoby jak Maciej Budzich - autor bloga mediafun.pl, Adam Kornacki - dziennikarz TVN Turbo, Michał Kracik - projektant hełmu do amerykańskiego skafandra kosmicznego, Marcin Piątkowski - twórca JIVR Bike czy Barbara Ostrowska, doktor z zakresu druku 3D w zastosowaniach medycznych.

Tego samego wieczoru odbyła się uroczysta gala Mobile Trends Awards 2015, podczas której wręczono cenione w branży nagrody dla najlepszych rozwiązań mobilnych minionego roku. Pełna lista zwycięzców i nominowanych dostępna jest pod tym adresem www.mobiletrends.pl/najlepsi-najlepszych-branzy-mobile-znamy-zwyciezcow-mobile-trends-awards-2015/ . Po gali laureaci i zaproszeni goście spędzili wieczór bawiąc się i rozmawiając w ramach networking party.

Ostatni dzień konferencji upłynął pod hasłem Development Day, gdzie uczestnicy dzięki obecności zarówno polskich, jak i zagranicznych prelegentów, mogli poszerzać swoją wiedzę z zakresu aspektów technicznych tworzenia stron i aplikacji mobilnych na różne platformy i systemy.

Organizatorami wydarzeń są ClickMaster Polska oraz Targi w Krakowie Sp. z o.o.

Fotorelacje znajdują się pod tymi linkami:

Targi Mobile-IT: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.966249036800520.1073741838.705621982863228&type=3

Mobile Trends Conference: www.facebook.com/mobiletrendspl/photos_stream?tab=photos_albums

Patronat medialny

 

Czytaj także
Polecane galerie