Monitoring analityczny najnowszym rozwiązaniem dla sklepów

Monitoring analityczny najnowszym rozwiązaniem dla sklepów

        Nowym rozwiązaniem wprowadzonym na rynek jest monitoring bezpośrednio powiązany z analityką sklepu. Jest to kolejny krok w lepszym zrozumieniu zachowań klientów i próbie sprostania ich oczekiwaniom.

        Oncam Grandeye, światowy lider w dziedzinie rozwiązań kamer 360° wprowadził na rynek system analityczny ClickIt®. Technologia wykorzystuje inteligentne funkcje wideo, takie jak zliczanie liczby klientów, analize? ruchu kliento?w oraz czasu ich przebywania w danych strefach.

wizualka click it ogrodowy1.jpg

 

        Te dane wraz z informacjami o sprzedaz?y dostarczaja? bezcennych i dotychczas niemożliwych do uzyskania danych statystycznych i biznesowych.  Ale nie tylko - przede wszystkim pomagają właścicielowi zrozumieć klienta.

        Firmy marketingowe prześcigają się w tworzeniu planów na podstawie danych pozyskiwanych w wyniku kosztownych badań. Teraz te dane zbierane są na bieżąco  na podstawie obrazu wideo z kamer 360o. Właściciel sklepu za pomocą komputera lub urządzenia mobilnego działającego na systemie iOS lub Android, w każdej chwili może sprawdzić ilu klientów przebywa w sklepie.

[VIDEO]https://www.youtube.com/watch?v=QQFExqh70TI[/VIDEO]

Monitorowanie długości kolejki przy kasie daje możliwość zapewnienia wysokiej jakości obsługi klientów. System wysyła alerty w momencie, gdy kolejka przekroczy limit, to jest to sygnał, że kolejka jest za długa. Pomaga to w rozładowywaniu napięć czekających w kolejce klientów. Funkcja POS może znacznie wpłynąć na redukcję strat spowodowanych nieuczciwym postępowaniem przez personel. Na przykład, system może zaalarmować właściciela gdy wykryje, że został wykonany zwrot towaru w momencie, gdy przy kasie nie było klienta bądź też zawiadomić, gdy kasjer nabija produkty, których nie ma na taśmie.

         System daje możliwość szybkiego i jednoznacznego wyjaśniania konfliktów między kasjerem a klientem.

         Podsumowując, ClickIt® wraz systemem dozoru  360° to doskonałe narzędzie pomagające w codziennym funkcjonowaniu pracy sklepu. W prosty sposób możemy analizować sytuację i reagować, co znacznie skraca drogę do zadowolenia klienta.

Czytaj także
Polecane galerie