"Nie dostajesz pensji? Na razie nie musisz płacić rat za auto"

"Nie dostajesz pensji? Na razie nie musisz płacić rat za auto"

Obecny kryzys polityczny w USA, którego skutkiem jest częściowe ograniczenie prac rządu, a przede wszystkim wysłanie na przymusowy bezpłatny urlop armii 800 tysięcy pracowników budżetowych może być świetną okazją do spontanicznej akcji marketingowej. Właśnie udowodnił to Hyundai, który zaoferował swoim klientom z tej grupy odłożenie spłaty rat do momentu, kiedy wrócą do pracy.

Jak wynika z informacji zamieszczonej na amerykańskiej stronie producenta, Hyundai rozszerza swój firmowy program Assurance o możliwość odłożenia spłat rat kredytowych i leasingowych w przypadku tych klientów, którzy w ramach tzw. "government shutdown" tymczasowo zostali bez pracy i pieniędzy. Zawieszenie płatności będzie mogło trwać aż to ich powrotu do pracy.

Hyundai jednocześnie zachęca dotkniętych przymusowym urlopem pracowników budżetówki do zakupu nowego samochodu. Jeśli zdecydują się na to w październiku, płatności zostaną odłożone o trzy miesiące.

? Zdajemy sobie sprawę z obciążenia dla budżetów domowych, jakie pociąga za sobą przymusowy bezpłatny urlop. Podobnie jak cztery lata temu, gdy uruchomiliśmy program Hyundai Assurance, chcemy w ten sposób powiedzieć "wspieramy was w tym trudnym czasie" ? powiedział szef amerykańskiego oddziału Hyundaia John Krafcik.

W 2009 roku, w apogeum kryzysu finansowego w USA, Hyundai zaproponował swoim klientom, którzy stracili pracę w ciągu roku od zakupu samochodu, że mogą go zwrócić. Ta wyjątkowa oferta zakończyła się w 2011 roku, gdy rynek samochodów w USA zaczął notować szybki wzrost.

Czytaj także
Polecane galerie