Ogromny sukces Polaka. Jacek Pastuszka objął nowe stanowisko

Ogromny sukces Polaka. Jacek Pastuszka objął nowe stanowisko

Fot. carlsberggroup.com

Jacek Pastuszka, obecny szef największego norweskiego browaru Ringnes, został mianowany wiceprezesem Calsberga na region Europy Wschodniej oraz dyrektorem generalnym browaru Baltika.

Pastuszce miejsca w Komitecie Wykonawczym Calsberga ustąpił Isaac Sheps, który będzie kontynuował pracę w Carlsberg International jako starszy doradca prezesa wykonawczego.

- Te trzy lata były trudne, ale bardzo ekscytujące. Baltika umocniła swoją pozycję jako numer jeden na rosyjskim rynku piwnym, gdzie przemysł stał się bardziej skonsolidowany. Życzę Jackowi wszystkiego najlepszego w jego nowej roli - powiedział Isaac Sheps.

Dotychczasowy wiceprezes Calsberga w regionie Europy Wschodniej i dyrektor generalny browaru Baltika, Isaac Sheps, swoje obowiązki przekaże Polakowi 1 stycznia 2015 roku.

Jacek Pastuszka jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jego kariera nabrała tempa w Procter&Gamble, gdzie pracę podjął w 1991 roku. Wtedy właśnie firma wchodziła na polski rynek. Przeszedł przez wszystkie szczeble kariery w strukturach sprzedaży. Był odpowiedzialny za stworzenie działającej na zasadach wyłączności sieci dystrybucji wszystkich linii produktowych P&G.  Firma doceniła jego wkład w rozwój i w 1996 roku objął stanowisko w centrali Procter & Gamble w Stanach Zjednoczonych, by po trzech latach stanąć na czele zespołu Tesco/P&G, zajmującego się rozwojem korporacyjnego biznesu w Europie Środkowej i Wschodniej oraz Azji Południowej.

Kolejną firmą, w której Pastuszka robił karierę, był Danone. W 2001 został dyrektorem handlowym na Polskę, gdzie zarządzał sprzedażą we wszystkich kanałach dystrybucji. Po 4 latach zmienił branżę i w 2005 roku dołączył do światowego lidera ubezpieczeniowego, AIG Inc., gdzie pełnił funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora Zarządzającego  Amplico AIG Life w Polsce.

Jacek Pastuszka przygodę z Carslbergiem zaczął w styczniu 2009 r. od stanowiska prezesa Carlsberg Polska by po trzech latach zostać szefem norweskiego browaru Ringnes, także należącego do Carlsberg Breweries.

Czytaj także
Polecane galerie