Polish Economic Forum 2016

Polish Economic Forum 2016

Informacja prasowa

Piąta edycja Polish Economic Forum – największej zagranicznej konferencji o polskiej gospodarce, organizowanej przez stowarzyszenie polskich studentów - LSESU Polish Business Society przy London School of Economics and Political Science (LSE), odbędzie się już za niespełna dwa tygodnie - 5 marca br. w Londynie.

Ponad 300 uczestników, 25 mówców,  4 panele dyskusyjne, warsztaty i bal charytatywny – tak
w skrócie prezentuje się program V Polish Economic Forum, odbywającego się na LSE pod honorowym patronatem m.in Parlamentu Europejskiego. Konferencja rokrocznie przyciąga liderów biznesu, przedstawicieli rządu, ekspertów ekonomicznych i ludzi świata nauki. Tematem przewodnim zbliżającej się edycji jest wykorzystywanie polskiego potencjału w niespokojnych czasach. Dyskusje będą toczyć się w ramach paneli poświęconych globalnemu biznesowi stworzonemu w Polsce, polskim start-upom, innowacjom w przedsiębiorstwach i rozwojowi Unii Europejskiej.

Misją forum jest pokazanie polskim studentom na najlepszych uczelniach w  Unii Europejskiej wartości polskiej ekonomii i tym samym zachęcenie ich do czynnego uczestnictwa w rodzimym życiu gospodarczym. Na przestrzeni pięciu lat w konferencji uczestniczyło już ponad 2000 studentów oraz ok. 80 przedstawicieli polskich firm i sektora publicznego. Konferencja jest jednym z kilku prestiżowych narodowych forów dyskusji odbywających się na LSE - jednej
z najważniejszych uczelni ekonomicznych na świecie, której misją jest popularyzowanie debaty o globalnie istotnych kwestiach ekonomicznych i społecznych. Dlatego ważny aspekt forum stanowi mówienie o miejscu polskiego kapitału gospodarczego i kulturalnego w perspektywie globalnej.   

O randze jaką zdobyło to przedsięwzięcie najlepiej świadczą zaproszeni mówcy. Polski rząd podczas tegorocznej edycji będzie reprezentował Mateusz Morawiecki - wicepremier i minister rozwoju. O rodzimym biznesie rozwijającym się na arenie międzynarodowej dyskutować będą m.in. Adam Góral – prezes zarządu Asseco, Lejb Fogelman – senior partner w GreenbergTraurig i Radosław Koelner – prezes zarządu Rawplug. Atuty i wyzwania polskich start-upów oraz uwarunkowania dla ich rozwoju będą śledzić m.in. Rafał Plutecki, dyrektor warszawskiego Google Campus, Kamil Bargiel - prezes zarządu SentiOne i Michał Bańka – dyrektor w Polskej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Wśród uczestników panelu dotyczącego Unii Europejskiej znaleźli się m.in Marcin Petrykowski  - dyrektor zarządzający Standard & Poors Rating Services,  Anne Applebaum z The Washington Post oraz Wawrzyniec Smoczyński – dyrektor Centrum Analitycznego Polityka Insight. Kwestie innowacyjności rodzimych przedsiębiorstw i znaczenia innowacji dla gospodarki będą natomiast poruszać Franciszek Hutten-Czapski – dyrektor zarządzający w The Boston Consulting Group, Paweł Bielski – dyrektor ds. strategii w Grupie Azoty, Adam Sawicki  - prezes zarządu T-Mobile Polska i Luis Amaral – prezes zarządu Eurocash. O wadze promocji polskiej kultury poza jej granicami opowie natomiast Paweł Potoroczyn – dyrektor Instytutu im. Adama Mickiewicza.

Konferencję zwieńczą warsztaty zorganizowane przez kilku z partnerów wydarzenia –
The Boston Consulting Group, Ministerstwo Rozwoju, CEC Government Relations i SentiOne oraz bal charytatywny, z którego dochód zostanie w części przeznaczony na stypendium dla polskiego studenta przyjętego na LSE. Więcej informacji na polisheconomicforum.org

O Polish Business Society

LSESU Polish Business Society powstało w 2011 roku i jest stowarzyszeniem polskich studentów przy London School of Economics and Politicial Science (LSE) mającym na celu angażowanie społeczności studenckiej w sprawy rozwoju Polski i polskiej gospodarki m.in. poprzez promowanie rodzimego rynku pracy i organizację inicjatyw budujących wizerunek kraju i na arenie międzynarodowej takich jak LSE SU Polish Economic Forum.

Kontakt dla mediów

Oskar Braszczyński

+44 7871739808

o.braszczynski@polish-business.org

Czytaj także
Polecane galerie