Ponad 20 tys. dol. miesięcznie dla stażysty. Nie uwierzysz, ile te firmy płacą

Ponad 20 tys. dol. miesięcznie dla stażysty. Nie uwierzysz, ile te firmy płacą

Fot. Goddard Space Flight Center/Flickr, licencja CC BY 2.0

Astronomiczne wynagrodzenia stażystów w firmach z Doliny Krzemowej wywołują sensację już od dłuższego czasu. Jednak teraz branżowy serwis Betabeat.com przedstawił najnowszą listę płac, która może rzeczywiście przyprawić o zawrót głowy.

Dane co prawda nie pochodzą od samych firm zatrudniających stażystów, ale są w pełni wiarygodne, gdyż zostały ujawnione przez młodych specjalistów, którzy otrzymali te niezwykłe oferty stażu. Co ciekawe, okazuje się, że najwięcej wcale nie płaci Google, ani Facebook.

Lista składa się z 97 firm technologicznych, a także kilku spoza branży, które zatrudniają na stażu młodych programistów i hojnie ich za pracę wynagradzają. Jak bardzo?

Stawki zaczynają się od 1,8 tys. dol. miesięcznie, a kończą na… 12,4 tys. dol. miesięcznie. I mówimy tu o podstawowej pensji, do której doliczane są rozmaite dodatki, podnoszące znacznie poziom wynagrodzenia całkowitego. Wśród bonusów są takie atrakcje, jak mieszkanie dla stażystów, darmowe posiłki, karnety na siłownię czy dodatkowa, darmowa opieka medyczna.

Co ciekawe, biorąc pod uwagę wynagrodzenie wraz z wszystkimi benefitami, najbardziej hojną firmą nie jest Microsoft, Google ani Facebook. Okazuje się, że łącznie z bonusami stażyści mogą najwięcej "wyciągnąć" w firmie inwestycyjnej Susquehanna International Group z Filadelfii, która kusi młodych programistów stawkami rzędu ponad 20 tys. dol. miesięcznie!

Tu płacą najwięcej. Oto najlepiej wynagradzane zawody

Wracając jednak do podstawowego wynagrodzenia okazuje się, że najlepiej spośród firm technologicznych płaci stażystom firma Dropbox, oferując im miesięczne uposażenie rzędu 8,5 tys. dol. Tuż za nią uplasowała się Quora (8,25 tys. dol.) i Cloudera (8 tys. dol.).

W czołówce znalazły się jeszcze takie firmy jak Groupon i Box (7,6 tys. dol.), a także Amazon Web Service czy Palantir Technologies (7,5 tys. dol.).

Dobrze znani w Polsce giganci świata IT wypadają pod względem wynagrodzeń dla stażystów nieco bladziej. W Microsofcie można zarobić 7 tys. dol., Facebook płaci stawiającym pierwsze kroki w firmie 6,7 tys. dol., a Google 6,6 tys. dol. W Apple stażyści mogą zarobić z kolei 6,4 tys. dol.

Analizując dane serwisu BetaBeat okazuje się, że już nie staż na Wall Street w prestiżowym banku, a w technologicznej firmie z Doliny Krzemowej stał się marzeniem młodych i żądnych wysokich wynagrodzeń osób.

Beer Index, czyli ile musisz pracować, by zarobić na piwo
Wejdź na Pracuj.pl i zmień pracę na lepszą!
Czytaj także
Polecane galerie