Prezes Lufthansy przeprasza na YouTube

Prezes Lufthansy przeprasza na YouTube

Fot. mat. prasowe StarAlliance

Na ten nietypowy krok zdecydował się Carsten Spohr, prezes niemieckich linii lotniczych - na YouTube opublikował przeprosiny wobec pasażerów, których dotknął strajk pilotów, jeden z największych w historii Lufthansy. 

- Przepraszam i proszę o zrozumienie - mówił do pasażerów Spohr. 

Seria strajków w Lufthansie trwa od kwietnia tego roku, od sierpnia protesty się nasiliły. Spór dotyczy głównie emerytur pomostowych dla pilotów. Dotąd bowiem piloci mogli przechodzić na emeryturę wcześniej, w wieku 55 lat. Lufthansa jednak proponuje, by przy takim kroku sami musieli zaoszczędzić (ustawowo na emeryturę piloci mają przechodzić w wieku 61 lat). 

Niedawno ze strajkami borykał się rywal Lufthansy - Air France. 

Trwa konflikt w Air France. Spółka traci miliony dziennie

Nie jest to pierwszy prezes przepraszający klientów na YouTube - kilka miesięcy temu to samo zrobił były już szef Rabobanku. Holenderski bank, wówczas jeszcze główny udziałowiec BGŻ miał zapłacić 1 mld dol. kary za ustawianie i manipulowanie wskaźnikiem LIBOR, od którego zależy m.in. oprocentowanie kredytów hipotecznych. 

Prezes opublikował na YouTube nagranie, w którym przepraszał za złamanie prawa, jednocześnie ogłosił swoją rezygnację ze stanowiska. 

1 mld dol. kary za majstrowanie przy kredytach. Prezes rezygnuje
Czytaj także
Polecane galerie