Startup z przyszłością. Zamień wizję w dochodowy biznes

Startup z przyszłością. Zamień wizję w dochodowy biznes

"Prowadzenie biznesu jest jak roller coster. Cały czas trzeba uważać, żeby nie wypaść" – twierdzi Bartek Gola współtwórca kilkudziesięciu startupów technologicznych. Jak wsiąść do wagonika z napisem startup i nie wypaść na pierwszym zakręcie będzie można dowiedzieć się podczas konferencji „Startup z przyszłością”.

Niedawno prestiżowy magazyn Forbes wskazywał inwestorom Polskę jako jeden z siedmiu europejskich krajów, w którym warto śledzić nowe przyszłościowe firmy. Mimo tak znakomitej rekomendacji nad Wisłą zaledwie jeden na dziesięć startupów udaje się przekształcić w dochodowe przedsiębiorstwo. Nawet 90 proc. z nich nigdy nie zacznie przynosić zysków. Skąd ten rozdźwięk?

Śmiałym i wizjonerskim pomysłom do spełnienia brakuje ważnego składnika – biznesowego doświadczenia, umiejętności prezentacji i sprzedaży innowacyjnych idei, zdolności promocyjnych i oczywiście finansowania, a o to, bez umiejętnego budowania relacji z inwestorami jest najtrudniej.„Startup z przyszłością”. Wizja i doświadczenie

Konferencja „Startup z przyszłością”, zorganizowana przez Krajową Izbę Biegłych Rewidentów, która odbędzie się 15 maja w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, ma ambicje zaprezentowania "biznesowego abc" początkującym przedsiębiorcom, którzy już dziś marzą o globalnej ekspansji.

Do udziału zaproszono przedstawicieli świata biznesu i ludzi, którzy startując z poziomu stratup wynieśli swoje pomysł na poziom globalnego rynku.

Bartek Gola ze SpeedUP Group przedsiębiorca i innowator, Wiktor Schmidt, którego firma programistyczna netguru obsługuje podmioty z wielu krajów Europy czy Michał Brański z Grupy Wirtualna Polska to tylko niektóre z osób, które będą dzieliły się swoją wiedzą z uczestnikami konferencji. Ci ostatni będą mieli szansę skorzystać z doświadczeń osób, które przetarły startupowy szlak i wiedzą, jakie pułapki czyhają na przyszłych przedsiębiorców.

Pod patronatem Ministra Gospodarki

Konferencja „Startup z przyszłością” daje uczestnikom również okazję do spotkania z osobami związanymi ze światem finansów i polityki. Wydarzenie patronatem objęło Ministerstwo Gospodarki, a wykład inauguracyjny wygłosi wicepremier Janusz Piechociński. Konferencja odbędzie się już 19 maja 2015 roku w Centrum Konferencyjnym Centrum Nauki Kopernik. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, możliwy po wcześniejszej rejestracji na stronie wydarzenia.

Prelegenci zaproszeni do udziału będą poruszali się wśród trzech kluczowych dla każdego startupu obszarów tematycznych: rozpoczęcia działalności, pozyskania finansowani i unikania pułapek biznesowych.

Ewa Jakubczyk - Cały założycielka i prezeska PKS Consultants oraz członek KIBR powie, jak zmienić wizję w realny biznesplan. Uczestnicy będą mogli spotkać się m.in. z Michałem Brańskim, który zajmuje się rozwojem i promocją produktu w Grupie Wirtualna Polska. Konferencja jest szansą na spotkanie z ludźmi, którzy mają na swoim koncie udział nawet w kilkudziesięciu startupach technologicznych.

A to nie tylko szansa na poznanie udanych biznesów od kuchni, ale również wiedza o pułapkach i przyczynach niepowodzeń startupów. Arkadiusz Hajduk prezes firmy Transparent Data wskaże, jakie zagrożenia czyhają na przyszłych przedsiębiorców. Oprócz wspomnianych osób na konferencji pojawi się kilkadziesiąt osób ze świata startupów i biznesu.

Czytaj także
Polecane galerie