Ta firma wróciła do Polski. I zapowiada inwestycje

Ta firma wróciła do Polski. I zapowiada inwestycje

Fot. Newseria Biznes

Spółka, którą stawia na nogi Rafał Bauer (na zdjęciu), tylko w tym roku chce otworzyć 14 nowych sklepów. Głównie tam, gdzie już są sklepy konkurencji - Vistuli, Wólczanki i firmy Bytom.

Próchnik ma obecnie 40 sklepów w Polsce. Firma w zeszłym roku zaczęła przenosić produkcję i szycie ubrań do Polski. A Bauer zapowiada, że jesienna kolekcja - uszyta głównie w Polsce - będzie miała "specyficzne tło w kategoriach historycznych". 

Ciekawy był ruch z przeniesieniem produkcji do Polski, zwłaszcza w świetle negatywnej prasy, jaką zebrał LPP za kontrakt w fabryce w Bangladeszu, w której - podczas zawalenia - zginęło ponad tysiąc osób. 

- Wbrew różnym sceptycznym założeniom udało nam się przenieść produkcję w zasadzie w całości do kraju przy utrzymaniu poziomu cen, z którym trzeba było się mierzyć przy sprowadzaniu produktów z Dalekiego Wschodu i z Turcji - mówi agencji Newseria Bauer. 

Próchnik w tym tygodniu uplasował na rynku Catalyst obligacje za 6 mln zł, ma je wykupić w grudniu 2015 r. Chce za nie sfinansować nowe sklepy, chce też uporządkować i skonsolidować długi. 

Czytaj także
Polecane galerie