TUI wdroży polskie rozwiązania w niemieckiej centrali

TUI wdroży polskie rozwiązania w niemieckiej centrali

Fot. tuicp.pl

W 2009 roku TUI Poland było drugim touroperatorem w kraju i straty. W ubiegłym roku firma miała 3 miliony złotych zysku. Ciężka praca prezesa Marka Andryszaka została doceniona. Choć budził kontrowersje, to był skuteczny.

Firmą zaczął zarządzać w trudnych czasach, kiedy kryzys w branży turystycznej dopiero się zaczynał. Kryzys w 2009, gdy przyszedł do pracy, skutki kryzysu od razu były odczuwalne. Wiedział, że musi szybko reagować.

Polscy menedżerowie robią karierę za granicą

Jak pisze Puls Biznesu udało mu się 7-krotnie zwiększyć wolumen sprzedaży przez internet. Swoje doświadczenia przekaże teraz spółkom TUI w Niemczech i Austrii. Wraca więc do korzeni ponieważ karierę rozpoczynał w TUI Deutschland, gdzie na stanowisku process reengineering specialist był odpowiedzialny za zarządzanie portfolio projektowym, a później pracował jako kierownik do spraw rozwoju strategii przelotowej TUI. Następnie jako dyrektor odpowiedzialny za planowanie i zakup pojemności samolotowej, jej rozliczenia i operacje przelotowe.

Polskie pomysły na zarządzanie cenione są coraz bardziej w globalnych firmach, a polscy menedżerowie są coraz cenniejsi. Z roku na rok przybywa Polaków na wyższych stanowiskach menedżerskich w globalnych korporacjach.

Przede wszystkim są bardzo zaangażowani i doświadczeni na trudnym rynku.

Czytaj także
Polecane galerie