W tej firmie nigdy nie pracują w piątek

W tej firmie nigdy nie pracują w piątek

Fot. sxc.hu

Od poniedziałku do czwartku - praca po 8 godzin dziennie. W piątek już zaczyna się weekend.

To oficjalna polityka Treehouse, serwisu internetowego, który uczy projektowania stron, kodowania itp. Firma zasadę wprowadziła cztery lata temu, obecnie zatrudnia 75 osób.

Jak przekonuje Ryan Carson, prezes i współzałożyciel Treehouse, takie podejście ma kilka zalet:

  • przewaga przy rektrutowaniu pracowników. Według Carsona, spory odsetek programistów z Treehouse mógłby pracować w Facebooku czy Twitterze, ale wybrali pracę dla mało znanej spółki.

  • brak podejścia "nie lubię poniedziałku". Według Carsona pracownicy po trzydniowym weekendzie przychodzą do biura bardziej wypoczęci i chętni do pracy. Paradoksalnie, wizja szybko kończącego się tygodnia poprawia ich efektywność. 

  • pracownicy więcej czasu mogą spędzać z rodziną. - Całotygodniowy cykl pracy to bzdura. Wielu przedsiębiorców chce pracować, bo dzięki temu czują się ważniejsi. Ale nie muszą przecież pracować na okrągło - mówi Carson.

Treehouse zatrudnia obecnie 75 osób, ma 70 tys. użytkowników. Inwestorzy zainwestowali 13 mln dol. w firmę.

Jak mówi Carson magazynowi Inc., nowi pracownicy są z początku nieufni, oczekują bowiem, że mimo wolnego piątku, przyjdą do nich maile z pilnym zadaniem do wykonania "na wczoraj".

Równie nietypowy sposób ma agencja Sagmeister & Walsh - raz na siedem lat firma funduje swoim pracownikom... roczny urlop dla podreperowania kreatywności i odświeżenia "spojrzenia"

Tak pracodawcy potrafią rozpieszczać pracowników
Czytaj także
Polecane galerie