Znikną znane hipermarkety - zaczyna się połączenie z Realem

Znikną znane hipermarkety - zaczyna się połączenie z Realem

Fot. hotmoney.pl

Auchan zaczyna wchłaniać Reala. Pierwsze zmiany szyldów z Real na Auchan będzie widać w centrach Karolinka w Opolu oraz Pogoria w Dąbrowie Górniczej. Dlaczego od razu nie zmienią się wszystkie placówki? Nowy właściciel chce znacząco obniżyć czynsze u wynajmujących Realowi budynki - podaje "Rzeczpospolita".

Francois Colombie, szef rady nadzorczej Auchan Polska, Rosja i Ukraina podkreśla, że dzisiaj ten koszt to nawet 10 proc. obrotu spółki - tymczasem rynkowy poziom to maksymalnie 3 do 4 proc.

– Dlatego negocjujemy - w pierwszych 12 lokalizacjach już doszliśmy do porozumienia, we wszystkich negocjacje chcemy zakończyć w czerwcu - mówi Colombie.

Auchan zapowiedział, że za 1,1 mld euro kupi Reala  w Polsce, Rosji, Rumunii i na Ukrainie już grudniu 2012 roku. W Polsce ponad rok zajęło jednak oczekiwanie sieci na zgodę UOKiK na transakcję. Ta - warunkowo (sieć musi pozbyć się 8 sklepów) - została wydana na początku roku. Firma podaje, że już otrzymuje zapytania od inwestorów, także z zagranicy, dotyczące zalecanej przez nadzorcę sprzedaży placówek.

Francuzi po fuzji założyli sobie dwie rzeczy. Po 1. zamienić na zysk straty Reala (sieć miała je w ostatnich latach - w 2013 r. jej sprzedaż spadła o ok. 10 proc.). Po 2. odbić klientów, których Real stracił w Polsce na rzecz dyskontów.

Czytaj także
Polecane galerie