Amerykański reżyser idzie w "deweloperkę". Wybuduje mieszkania dla kilkuset rodzin

Amerykański reżyser idzie w "deweloperkę". Wybuduje mieszkania dla kilkuset rodzin

Fot. nicolas genin/wikipedia/CC BY-SA 2.0

Amerykański reżyser George Lucas zamierza wybudować tanie mieszkania w Marin County w Kalifornii. Budowa ma rozpocząć się po 2018 roku.

W tej okolicy mieszka wielu milionerów, a Lucas chce wybudować mieszkania dla "zwykłych", lokalnych pracowników, w tym nauczycieli i policjantów - podają lokalne władze. Reżyser ma zapewnić lokum dla 224 rodzin i sfinansować 100 proc. projektu szacowanego na ponad 150 mln dolarów.

120 mieszkań będzie przeznaczonych dla ludzi z rocznym dochodem w przedziale 65,7-101,4 tys. dolarów - wynika z danych PEP Housing, lokalnej organizacji non-profit. Kolejne 104 dostaną seniorzy.

Średni dochód rodziny w Marin County wynosi 90 tys.dolarów, podczas gdy za dom trzeba średnio zapłacić prawie milion dolarów - podaje Census Bureau.

Lukas musi jeszcze uzyskać pozwolenia na budowę od lokalnych władz. Budowa rozpocznie się nie wcześniej niż po 2018 r.

Mieszkania "od Lucasa" będą zlokalizowane na zachód od sławnego Rancza Skywalkera, gdzie nagrywano soundtrack do "Parku Jurajskiego", 40 minut na północ od San Francisco.

George Lucas jest amerykańskim reżyserem, producentem, scenarzystą, okazjonalnie aktorem. To jeden z najbardziej znanych twórców kasowych filmów w Ameryce. Zasłynął stworzeniem popularnej serii "Gwiezdne wojny". Był także pomysłodawcą filmów i serialu o przygodach Indiany Jonesa. Był czterokrotnie nominowany do Oscara.

mieszkania, kalifornia, george lucas
PAP
Czytaj także
Polecane galerie