Barbie z Kenem mają nowego szefa. Kto pokieruje zabawkowym gigantem?

Barbie z Kenem mają nowego szefa. Kto pokieruje zabawkowym gigantem?

Barbie ma nowego szefa. Firma Mattel, która jest producentem lalki Barbie, mianowała nowego prezesa - został nim Christopher Sinclair. Zastąpi on na tym stanowisku Bryana Stocktona, który zrezygnował z funkcji w styczniu.

Sinclair był wcześniej związany zawodowo z PepsiCo, Caribiner International Inc. i Quality Food Inc. Był też od 1996 r. członkiem rady nadzorczej Mattel.

Mattel ma przed sobą w tym roku poważne wyzwania i musi sprostać rosnącej konkurencji na rynkach.

Czołowe marki Mattel, w tym lalka Barbie i Fisher-Price nie cieszą się już tak dużym zainteresowaniem jak wcześniej. Sprzedaż Barbie spada od trzech lat. Podczas sezonu przedświątecznych zakupów sprzedaż Barbie spadła o 12 proc., a Fisher-Price - o 11 proc.

W 2014 r. sprzedaż Mattel spadła o 7,1 proc. i wyniosła 6,02 miliarda dolarów. Akcje firmy zniżkowały na giełdzie w Nowym Jorku o 44 proc.

Mattel jest największym pod względem przychodów ze sprzedaży producentem zabawek na świecie. Firma została założona w 1945 roku przez Harolda "Matta" Matsona i Elliota Handlera.

Mattel produkuje między innymi lalki Monster High, figurki Littlest PetShop, lalki Ever After High, lalki Barbie, Hot Wheels, gry planszowe, a od początku lat 80. także konsole gier wideo.


PAP
Czytaj także
Polecane galerie