Bayer sprzedał swój biznes dla diabetyków

Bayer sprzedał swój biznes dla diabetyków

Bayer sprzedaje swój biznes dla diabetyków firmie Panasonic Healthcare Co. za 1,022 mld euro - podają firmy w komunikacie.

Sprzedany dział firmy Bayer produkuje urządzenia dla cukrzyków. W 2014 r. jego sprzedaż wyniosła 909 mln euro.

Jesteśmy przekonani, że sprzedaż naszej działalności Diabetes Care naszemu długoletniemu partnerowi Panasonic Healthcare, z silnym poparciem KKR, będzie wspierać długoterminową stabilność naszego portfela - powiedział Werner Baumann, członek zarządu Bayer AG i dyrektor generalny Bayer HealthCare.

Prezes Bayer Marijn Dekkers zdecydował się na pozbywanie się przez firmę "peryferyjnych" działów.

Przez ponad 20 lat, nasze firmy miały wspólne uzupełniające cele. Przewidujemy, że ta współpraca osiągnie nowy poziom - skomentował Kenji Yamane, prezes Panasonic Healthcare i Panasonic Healthcare Holdings Co., Ltd.

Bayer i Panasonic Healthcare spodziewają się finalizacji transakcji w I kwartale 2016 r., po zaaprobowaniu jej przez urzędy regulacyjne.

Panasonic Healthcare produkuje, sprzedaje i zapewnia serwis urządzeń medycznych. 80 proc. Panasonic Healthcare należy do KKR & Co., a pozostałe 20 proc. do Panasonic Corp.

Bayer AG to niemiecka firma chemiczna i farmaceutyczna. Działa w sektorze ochrony zdrowia, środków ochrony roślin i wysokospecjalistycznych materiałów.


bayer, diabetycy, panasonic healthcare
Czytaj także
Polecane galerie