BlaBlaCar dostał kolejne miliony dolarów. Chce ruszyć na nowe rynki

BlaBlaCar dostał kolejne miliony dolarów. Chce ruszyć na nowe rynki

200 mln w czwartek, 100 mln wcześniej. BlaBlaCar pozyskał łącznie już 300 mln dolarów. Firma dzięki temu staje się jednym z najdynamiczniej rosnących startupów w Europie.

Europejczycy coraz chętniej będą korzystać z dzielenia się samochodem uznały zainwestowały fundusze Insight Venture Partners, Lead Edge Capital oraz Vostok New Ventures. I zainwestowały w BlaBlaCar. Francuska firma łączy osoby jeżdżące samochodami z tymi, którzy chcą się przemieszczać w tani i szybki sposób. Pozyskane 200 mln dolarów ma pomóc w dalszej ekspansji startupu, także na nowych rynkach.

Obecnie BlaBlaCar ma 20 mln użytkowników w 19 krajach, także w Polsce. Tam gdzie osiąga już odpowiednią skalę, zaczyna pobierać opłaty od pasażerów. Społecznościowe podróże stały się już w pewnych miejscach na tyle popularne, że są konkurencją dla połączeń autobusowych czy pociągów.

- Udało nam się wspólnie rozwinąć unikalną aktywność opartą na autentycznej wymianie między naszymi użytkownikami. Pozyskane właśnie finansowanie umożliwi nam w nadchodzących latach dalsze uwalnianie potencjału tkwiącego we współdzieleniu się niewykorzystanymi dotąd zasobami - mówi Frédéric Mazzella założyciel i CEO BlaBlaCar.

W lipcu ubiegłego roku jego startup dostał już 100 milionów dolarów. Dzięki nim firma weszła do Turcji, Indii oraz Meksyku, a także kupiła mniejsze podobne serwisy m.in. w Niemczech.

- Stworzyliśmy nowy, bardzo efektywny sposób podróżowania, który zdobywa popularność już na trzech kontynentach. Każdego kwartału korzysta z niego ponad 10 milionów użytkowników - mówi Nicolas Brusson, współzałożyciel i COO BlaBlaCar.

inwestycja, startup, carpooling, blablacar
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie