Disney da Myszce Miki obstawę szturmowców z "Gwiezdnych wojen"

Disney da Myszce Miki obstawę szturmowców z "Gwiezdnych wojen"

Fot. Eva Rinaldi/Flickr/CC BY-SA 2.0

Dwa parki rozrywki - kalifornijski Dsneyland i znajdujący się na Florydzie Walt Disney World - zostaną rozbudowane, m.in. o tematyczny aneks nawiązujący do kultowej serii filmów o "Gwiezdnych wojnach" - poinformował dyrektor administracyjny koncernu Disneya Bob Iger.

Oba aneksy zajmą obszar po 6 hektarów i oferować będą zwiedzającym atrakcje związane z treścią filmów. Będą oni mogli m. in. odwiedzić słynną podejrzaną knajpę Cantina, w której spotykają się galaktyczni przemytnicy i handlarze oraz przejąć stery statku Millenium Falcon, należącego do Hana Solo.

Inna atrakcja umożliwi zwiedzającym znalezienie się w samym sercu bitwy między pojazdami kosmicznymi rebeliantów i Imperium.

Budowa w Kalifornii ma rozpocząć się w 2017 r. Daty rozpoczęcia prac na Florydzie jeszcze nie ustalono. Iger zapowiedział też budowę kilku innych aneksów tematycznych, m. in."Toy Story Land" na Florydzie.

Tymczasem fani "Gwiezdnych wojen" oczekują niecierpliwie zapowiedzianej na grudzień premiery pierwszego filmu z nowej trzyczęściowej serii, zatytułowanego "Moc się budzi" (The Force Awakens). Ponownie ma w nim wystąpić Harrison Ford w roli Hana Solo.

Pierwszy film z serii, zatytułowany właśnie "Gwiezdne wojny", wszedł na ekrany kin w 1977 r. i wkrótce stał się ikoną popkultury.

A już na wiosnę 2016 r. planowane jest otwarcie Disneylandu w Szanghaju. Będzie to największy park rozrywki wytwórni Disneya poza granicami USA. Jego całkowity koszt szacowany jest na 5,5 mld dolarów.

Disney Shanghai Resort zostanie podzielony na sześć obszarów tematycznych, oferujących atrakcje związane z postaciami z animowanych i fabularnych produkcji Disneya. Znajdą się w nim również sekcje poświęcone "Gwiezdnym wojnom" i superbohaterom z Filmowego Uniwersum Marvela.

Goście parku będą mogli dodatkowo spróbować raftingu i lotów z plecakami odrzutowymi, tzw. jet packami. W Disneylandzie w Szanghaju nie zabraknie też nawiązań do chińskiego dziedzictwa kulturowego, co wielokrotnie podkreślał zarząd Walt Disney Co.

 

30 mln Amerykanów twierdzi, że miało kontakt z pozaziemską cywilizacją. Niech was to jednak nie myli. W Polsce także są miliony osób wierzących w UFO:


 

disney, disneyland, park rozrywki, gwiezdne wojny
PAP
Czytaj także
Polecane galerie