Grażyna Piotrowska-Oliwa nowym prezesem Virgin Mobile

Grażyna Piotrowska-Oliwa nowym prezesem Virgin Mobile

Pracowała w zarządzie Telekomunikacji Polskiej, Orlenu i PGNiG, teraz Grażyna Piotrowska Oliwa będzie rozkręcać w Polsce biznes brytyjskiego miliardera Richarda Bransona. Właśnie obejmuje funkcję prezesa operatora telekomunikacyjnego Virgin Mobile Polska.

Grażyna Piotrowska-Oliwa z początkiem czerwca na stanowisku zastąpi Mario Cvitkovica – informują Wirtualne Media. Jednocześnie spółka Telakces, którą w ostatnich latach prowadziła Piotrowska-Oliwa została partnerem i dystrybutorem Virgin Mobile.

- Grażyna jest znakomitym liderem z ogromnym doświadczeniem na kierowniczych stanowiskach w największych firmach w Polsce. Jej umiejętności menedżerskie i entuzjazm są dokładnie tym, czego Virgin Mobile Polska potrzebuje w momencie wchodzenia w okres wzrostu, wspartego innowacyjną ofertą – mówi Alan Gow, przewodniczący rady nadzorczej Virgin Mobile Polska oraz prezes i dyrektor wykonawczy VMCEE BV, głównego udziałowca operatora.

Grażyna Piotrowska-Oliwa przez osiem lat pracowała w grupie Telekomunikacja Polska gdzie była dyrektorem wykonawczym ds. strategii i rozwoju w TP SA oraz prezesem PTK Centertel . Następnie była członkiem zarządu w PKN Orlen oraz prezesem PGNiG. Była też członkiem licznych rad nadzorczych.

Virgin Mobile Polska działa od sierpnia 2012 roku jako wirtualny operator telekomunikacyjny, korzystając z infrastruktury P4, operatora sieci Play. Firma zapowiadała, że w ciągu trzech lat zdobędzie w Polsce milion klientów. Choć do tego terminu zostały już tylko trzy miesiące, do osiągnięcia celu jeszcze wiele brakuje. Według różnych szacunków Virgin Mobile Polska ma 100-200 tys. abonentów. Sama firma nie podaje danych na ten temat.

zarząd, telefony, play
Czytaj także
Polecane galerie