Grupa Wirtualna Polska umacnia pozycję w biznesie. Przejmuje Grupę Money.pl

Grupa Wirtualna Polska umacnia pozycję w biznesie. Przejmuje Grupę Money.pl

Grupa WP kupuje wszystkie udziały w Grupie Money, cementując tym samym pozycję lidera polskiego internetu w prestiżowej kategorii "Biznes, Finanse, Prawo".

Żadna ze stron nie ujawnia wartości transakcji. Zgodnie z zapewnieniami Grupy WP, przejęcie Money.pl ma być "fundamentem do dalszego rozwoju w obszarze finansowego e-commerce".

- Naszą ambicją i jednocześnie jednym z celów strategicznych, konsekwentnie realizowanym od lutego bieżącego roku, jest inwestycja w wysokiej jakości, opiniotwórcze treści. Włączenie tak uznanej marki jak Money.pl do naszego portfolio jest naturalnym krokiem w kierunku realizacji tej strategii. Nasza redakcja biznesowa poszerza się o zespół uznanych dziennikarzy i ekspertów z takich dziedzin jak giełda, raporty gospodarcze, analityka finansowa oraz prawo - mówi, cytowany w komunikacie, Jacek Świderski, prezes zarządu Grupy Wirtualna Polska. 

Pod szyldem Grupy Money jest kilka serwisów oraz sieć prowadzi działalność redakcyjną, reklamową oraz e-commerce. Flagowym produktem jest powstały 14 lat temu serwis Money.pl – jeden z najpopularniejszych portali finansowych w Polsce. Serwisy Grupy miesięcznie docierają do ponad 3,7 mln użytkowników.

- Z uwagą obserwowaliśmy, jak Grupa Wirtualna Polska wraz z funduszem Innova Capital skutecznie umacnia swoją pozycję w polskiej sieci, nie tylko przez akwizycje, ale także przez nowatorskie projekty, w których teraz i my będziemy mogli aktywnie uczestniczyć. Wnosimy do Grupy WP szereg kompetencji produktowych i unikalny know-how. Połączenie sił nie tylko stabilizuje naszą pozycję rynkową, ale przede wszystkim otwiera przed nami nowe możliwości biznesowe. – komentuje transakcję Aleksander Kusz, Prezes Grupy Money.

Jak podkreśla Grupa WP, istotnym elementem transakcji jest pozycja Grupy Money w segmencie e-commerce. "Grupa Money rozwinęła serwisy i narzędzia pozwalające na kupowanie oraz sprzedawanie produktów i usług finansowych w sieci, a także oszczędzanie środków czy zarządzanie prywatnym budżetem. Dzięki swojej ugruntowanej pozycji w tym segmencie oraz wypracowanym relacjom biznesowym z dużymi instytucjami finansowymi, transakcja nabycia udziałów w Grupie Money stanie się dla Wirtualnej Polski solidnym fundamentem do dalszej ekspansji w tym obszarze" - czytamy w komunikacie. 

Dotąd Money.pl był w 80 proc. własnością niemieckiego koncernu Holtzbrinck Publishing Group, wydawcy m.in. dziennika "Die Zeit" 

Grupa Wirtualna Polska jest wydawcą serwisu Biztok.pl

Czytaj także
Polecane galerie