Inpost i eBay łączą siły. Wielka Brytania pierwsza, a co potem?

Inpost i eBay łączą siły. Wielka Brytania pierwsza, a co potem?

Sklepy prowadzące biznes na brytyjskim eBayu będą dostarczały zamówione towary za pośrednictwem polskich paczkomatów. Największy serwis aukcyjny na Wyspach nawiązał współpracę z dowodzoną przez Rafała Brzoskę firmą Integer.

Brzoska sugerował podpisanie umowy już cztery dni temu, kiedy to na prywatnym facebookowym profilu zamieścił swoje zdjęcie pod siedzibą eBaya z dopiskiem: "Here it is:) jest mega plan na UK i cała Europe" (pisownia oryginalna). Biznesmen potwierdził w opublikowanej w piątek w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl, że rzeczywiście dogadał się z eBayem.

W środę, poproszony przez nas o komentarz do dwuznacznego wpisu na Facebooku, pomysłodawca paczkomatów i szef Integeru napisał:

eBay obsługuje rocznie w Wielkiej Brytanii ponad 200 mln paczek rocznie, a ostatnio deklarował chęć rozszerzenia form dostawy na Wyspach o sieci click&collect. Dlatego opcja dostawy do ponad 1000 Paczkomatów InPost w UK byłaby naturalnym ruchem i doskonałym uzupełnieniem formy dostawy dla milionów Brytyjczyków kupujących online na eBay.

Prezes Integeru wyjaśnił też, że byłby to taki sam model współpracy, jak te, które dziś inPost realizuje już z serwisami Allegro w Polsce i Banzai we Włoszech. Dodał, że jego firma rozpoczyna "pilne prace nad dołączeniem naszej sieci do sieci Click &collect eBay".

W piątkowym wywiadzie w serwisie wirtualnemedia.pl Brzoska zdradził też, że połączenie sił z eBayem w Wielkiej Brytanii to tylko wierzchołek góry lodowej. W planach jest bowiem nawiązanie podobnej współpracy z tym popularnym serwisem aukcyjnym w Kanadzie, Francji i Włoszech.

Jakkolwiek sama informacja o zagranicznym sukcesie polskiej firmy może cieszyć, to sposób jej ogłoszenia mógłby być dla spółki ryzykowny. Integer nie poinformował bowiem o nawiązaniu współpracy z eBayem w serwisie ESPI - platformie, przez którą wszystkie giełdowe spółki powinny zgłaszać ważne zmiany w ich działalności (została ona stworzona po to, żeby wszyscy akcjonariusze mieli równy dostęp do informacji przy podejmowaniu decyzji).

Przez podobną sytuację sporo stresu najadło się ostatnio szefostwo odpowiedzialnego za serię gier "Wiedźmin" CD Projektu Red. Spółka poinformowała bowiem o najnowszych wynikach finansowych najpierw w komunikacie prasowym, a dopiero później w ESPI. Ten błąd w sztuce nie spodobał się Komisji Nadzoru Finansowego. Komisja przygląda się teraz, czy spółce należy się za to kara.

Czy Integer może spotkać podobny los? Kiedy dwa dni temu pytaliśmy o to służby prasowe KNF, zostaliśmy jedynie poinformowani, że Komisja zawsze interesuje się tym, co dzieje się na rynku, a spółki mają obowiązek umieszczania cenotwórczych informacji w ESPI.

Zobacz też: Prezes Integer o umowach śmieciowych: Zlecenie jest lepsze od zwolnienia

 

inpost, paczkomaty
Czytaj także
Polecane galerie