Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Inpost na razie górą w sporze z Pocztą Polską. Kolejny odcinek zamieszania z obsługą rządu

Inpost na razie górą w sporze z Pocztą Polską. Kolejny odcinek zamieszania z obsługą rządu

Fot. Integer

Krajowa Izba Odwoławcza uchyliła decyzję Centrum Usług Wspólnych, które chciało zrezygnować z dostarczania korespondencji przez inPost. Rafał Brzoska (na zdjęciu), właściciel inPostu, podzielił się tą informacją na swoim Facebooku.

W zeszłym roku inPost wygrał przetarg na obsługę Centrum Usług Wspólnych, ale w listopadzie od tej decyzji odwołał się jego główny konkurent - Poczta Polska. Po powtórnym rozpatrzeniu ofert po raz kolejny wygrała spółka Rafała Brzoski. Ale nie oznaczało to końca problemu.

W maju tego roku okazało się, że to, co wydawało się już pewne, jednak takie nie jest. CUW nagle poinformowało, że jednak nie chce korzystać z usług inPostu.

W piśmie skierowanym do InPost i Poczty Polskiej Centrum Usług Wspólnych poinformowało, że zdecydowało się unieważnić zarówno postępowanie o udzielenie zamówienia, jak i wybór oferty InPost.

CUW argumentowało to "wystąpieniem istotnej zmiany okoliczności, powodującej, że przeprowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć". Nie podano jednak w piśmie, o jakie okoliczności chodzi.

- Jest to sytuacja absolutnie bezprecedensowa, to są kpiny z wolnego rynku i zaufania przedsiębiorcy do państwa - mówił wtedy członek zarządu InPost Krystian Szostak.

Sprawa ponownie trafiła do sądu i - jak poinformował dzisiaj przez Facebooka Rafał Brzoska - wydaje się, że znów została wygrana przez inPost.

KIO właśnie unieważniło unieważnienie przetargu na CUW:) InPost po raz kolejny ma rację w tej samej sprawie - strach się bać - napisał Brzoska.

Zobacz też: Brzoska: Poczta Polska to nawet 900 mln zł strat rocznie

 

Czytaj także
Polecane galerie