Jose Mourinho w polskich sklepach. Zareklamuje napój izotoniczny

Jose Mourinho w polskich sklepach. Zareklamuje napój izotoniczny

Special One, czyli Jose Mourinho będzie reklamował napój  4Move. Twarz Portugalczyka pojawi się m.in. na  opakowaniach izotonika.

Trener Chelsea Londyn, a wcześniej m.in. Realu Madryt, Interu czy Porto będzie sygnował swoim nazwiskiem nową linię napojów.

– Poprzez dynamiczny rozwój i współpracę z legendą futbolu, pragniemy wyznaczać standardy dla całego rynku izotoników. Dalszy rozwój 4Move i dominacja na rynku to jeden z moich głównych celów biznesowych na najbliższe lata - mówi Wiesław Włodarski, prezes FoodCare, producenta napoju.

Przypomnijmy, że to kolejna gwiazda, którą zatrudnia ta firma. Wcześniej współpracowała m.in. z Mike'iem Tysonem i Robertem Kubicą. Głośna była także kooperacja z Dariuszem Tigerem Michalczewskim, ale ostatecznie były bokser z Wiesławem Włodarskim się pokłócili i teraz widują się tylko na salach sądowych.

Ale także konkurencja stawia na zagraniczne sportowe sławy. Napój Oshee od kilku lat ma podpisaną umowę licencyjną z Realem Madryt. Wizerunki piłkarzy tego klubu można zobaczyć na opakowaniach.

Michalczewski znokautuje Włodarskiego? FoodCare musi zapłacić 15 mln zł

Jose Mourinho ma pojawi się na butelkach izotoniku, a także w kampanii reklamowej. 4Move to obecnie w ujęciu ilościowym lider rynku. Co trzecia butelka izotoniku kupowana w Polsce to właśnie napój od FoodCare.

- W ciągu 12 miesięcy – od stycznia 2014 r. do grudnia 2014 r. – marka odnotowała ponad dwukrotny wzrost sprzedaży w ujęciu ilościowym w sztukach (109 proc.) oraz niemalże podwoiła sprzedaż w ujęciu wartościowym (92 proc.), głównie kosztem zagranicznych konkurentów - podano w komunikacie prasowym.

Oprócz sprzedaży napojów izotonicznych, których używają głównie sportowcy-amatorzy, FoodCare jest też liderem rynku energetyków. Należą do niego marki Black, N-gine czy Blow.

Nielsen: Wartość rynku energetyków przekroczy 1 mld zł w 2017 r.
Pomnażaj swoje oszczędności. Sprawdź, gdzie najlepiej je ulokować! >>
Czytaj także
Polecane galerie