Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Krauze sprzedaje Polnord. Miliarder odchodzi w cień

Krauze sprzedaje Polnord. Miliarder odchodzi w cień

Fot. wikimedia/albertyanks

To kolejny dowód na to, że Ryszard Krauze odchodzi w cień. Biznesmen od pewnego czasu wyprzedaje majątek. Pod koniec ubiegłego roku rozpoczął wychodzenie z Biotonu i Petrolinvestu. Choć wszystkie były kontrolowane przez spółki związane ze znanym milionerem, to jednak on wyprzedawał ich akcje.

Na rynku właśnie pojawiła się informacja, że Prokom Investments i Osiedle Wilanowskie, spółki kontrolowane przez Krauzego, chcą sprzedać akcje Polnordu. Jak czytamy w komunikacie w sumie chodzi o 25,7 proc. udziału w kapitale zakładowym Polnordu. To największy pakiet akcji powiązany z jednym inwestorem. Pozwala na sprawowanie kontroli nad spółką.

Poszukiwanie nowego inwestora będzie skoncentrowane w szczególności na inwestorach branżowych oraz wyspecjalizowanych w inwestowaniu w sektorze nieruchomości inwestorach finansowych, od których to grup inwestorów  Prokom otrzymał potwierdzenie zainteresowania udziałem w potencjalnej transakcji nabycia całego posiadanego bezpośrednio i pośrednio przez Prokom pakietu akcji  Polnord – głosi komunikat.

Tak się traci miliardy. Oto najwięksi przegrani ubiegłego roku

Skąd taka decyzja? Znany biznesmen ma problemy finansowe. Kilka lat temu zainwestował w Petrolinvest - spółkę, która miała dobrze zarobić na wydobyciu ropy i gazu. Jednak do dzisiaj tej firmie poszukiwawczej nie udało się dowiercić do złóż, które przełożyłyby się na wzrost cen akcji. Od debiutu giełdowego w 2007 roku kurs akcji spadł ponad 98 proc. Podupada też Bioton.

Czytaj także
Polecane galerie