Lidl kończy współpracę z Pascalem i Okrasą. To lider wydatków na reklamę w branży

Lidl kończy współpracę z Pascalem i Okrasą. To lider wydatków na reklamę w branży

Fot. materiały prasowe Lidl Polska

Lidl Polska kończy trzyletnią współpracę reklamową z Pascalem Brodnickim i Karolem Okrasą. Początkowo roczny kontrakt został dwukrotnie przedłużony o rok, co sieć uzasadniła zadowoleniem z efektów kampanii reklamowych z udziałem obu kucharzy-celebrytów. Współpraca ta wiązała się jednak z wysokimi kosztami - jak wynika z danych Nielsen Polska, cytowanych przez serwis dlahandlu.pl, tylko na reklamę w telewizji w lipcu Lidl wydał ok. 22 mln zł.


- Zakończenie kampanii to jej naturalny etap – jak każda inna formuła, również ta kampania musiała dobiec końca. Serdecznie dziękujemy Pascalowi Brodnickiemu i Karolowi Okrasie za 3 lata pełne wyzwań i fascynujących pojedynków kulinarnych. To była niezwykła przygoda i wielka satysfakcja współpracować z nimi przy tak udanym projekcie” – mówi Anna Biskup, PR Manager Lidl Polska.

Wysokie wydatki na reklamę są typowe dla polskiego oddziału Lidla. Z danych Kantar Media, agencji monitorującej rynek reklamowy, wynika, że w pierwszym półroczu sieć wydała na reklamę 252,8 mln zł.

To przeszło dwa razy więcej niż w przypadku największego konkurenta tej sieci - Biedronki, która ma kilkakrotnie więcej sklepów - ok. 2600, podczas gdy Lidl ok. 550. Należąca do Jeronimo Martins sieć wydała na reklamę w pierwszym półroczu 115,5 mln zł.

O tym, że obie ostro rywalizujące ze sobą sieci dyskontów zdominowały rynek reklamowy w branży detalicznej, może świadczyć fakt, że trzecie na liście największych reklamodawców Tesco wydało na reklamę 63,3 mln zł, pięć największych sieci handlowych wydało na reklamę w mediach 659 mln zł.

Lidl Polska nie zdradza, z jakimi kosztami wiązała się współpraca reklamowa z Pascalem Brodnickim i Karolem Okrasą ani czy budżet na reklamę pozostanie na tym samym poziomie po zakończeniu tej współpracy.

- W naszej ocenie działania prowadzone w ramach kampanii w pełni zrealizowały zakładane cele. Wspólnie z Pascalem i Karolem udało nam się zachęcić Polaków do eksperymentów w kuchni oraz poszerzania wiedzy nt. gotowania. Wraz z bohaterami naszej kampanii wprowadziliśmy nową jakość potraw na stoły naszych konsumentów, a gotowanie stało się wręcz narodowym hobby Polaków – dodaje Anna Biskup, PR Manager Lidl Polska.

Jak podaje biuro prasowe Lidla, przez trzy lata powstało ponad 120 spotów telewizyjnych z udziałem obu kucharzy, a w szczytowym punkcie kampanii "Pascal kontra Okrasa" marka Lidl dotarła i zaangażowała ponad 900 tys. "miłośników gotowania".
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie