LOT podpisał umowę z Turkish Airlines. Zyskają pasażerowie

LOT podpisał umowę z Turkish Airlines. Zyskają pasażerowie

LOT i Turkish Airlines rozwiną strategiczną współpracę handlową. Obie linie podpisały porozumienie, na bazie którego prowadzone będą wspólne analizy rynku i badania potencjału kolejnych połączeń, które obie linie mogłyby w przyszłości wspólnie oferować i obsługiwać.

"Dzięki porozumieniu z jednym biletem w dłoni i wygodną przesiadką klienci będą mogli dotrzeć do jeszcze większej liczby miejsc na całym świecie" - czytamy w komunikacie LOT-u.

Podpisane porozumienie ma być zaczątkiem dłuższej współpracy między przewoźnikami. W dalszej kolejności dojdzie do podpisania umowy joint venture. Celem jest stworzenie wspólnej oferty cenowej i produktowej, tak by pasażerowie docelowo mogli w pełni korzystać z siatki połączeń obu linii.

- LOT jest gotowy do dynamicznego rozwoju już od początku 2016 roku i teraz jest najlepszy moment by umocnić naszą współpracę z najważniejszymi liniami partnerskimi. LOT i Turkish Airlines są partnerami od wielu lat. Jestem przekonany, że to porozumienie pomoże nam stworzyć unikalną i globalną ofertę. Dzięki niej już wkrótce pasażerowie skorzystają w pełni ze światowej i uzupełniającej się siatki obu przewoźników - powiedział Sebastian Mikosz, prezes LOT-u.

LOT i Turkish Airlines od października 2000 roku łączy współpraca code-share na wszystkich rejsach pomiędzy Warszawą a Stambułem. Code-share oznacza podróż na „jednym bilecie”. Dzięki temu pasażerowie mają szansę na łatwiejsze podróżowanie i dostępność szerokiego wachlarza kierunków podróży. W 2014 roku do umowy dołączyły rejsy między Stambułem a Ammanem, Kairem i Ankarą, oraz między Warszawą a Wiedniem i Krakowem.

Współpraca code-share obu przewoźników obejmuje też wybrane rejsy krajowe w Polsce i Turcji, oraz destynacje w Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji.

- Strategiczna współpraca między naszymi liniami da obu przewoźnikom szansę na wzmocnienie obecności na swoich rynkach. Dzięki ściślejszej współpracy nasza oferta będzie jeszcze skuteczniejsza. Obie linie są członkami Star Alliance, można więc powiedzieć, że inaugurujemy partnerstwo, na którym skorzysta cały sojusz - komentuje Tamel Kotil, prezes Turkish Airlines.

Turkish Airlines i LOT na trasie Warszawa Stambuł obsługują obecnie po pięć rejsów tygodniowo.

Czytaj także
Polecane galerie