Na Sycylii rozdają domy za darmo

Na Sycylii rozdają domy za darmo

Nigdy wcześniej przeprowadzka na tę malownicza wyspę nie była taka prosta. Wystarczy szybka decyzja, determinacja i zapas kremów z filtrem. Jedno z tamtejszych miast ze względu na spadającą liczbę mieszkańców wyszło na rynek nieruchomości z ofertą nie do odrzucenia. Dom kosztuje tyle co nic, dokładnie nic.

Jest tylko jeden warunek, który musimy potem spełnić. Biorąc zniszczony dom w pięknie położonej miejscowości Gangi zobowiązujemy się w ciągu czterech lat wyremontować go tak, by przypominał swoje najlepsze czasy - pisze "The New York Times".

Dziennik zauważa, że mimo tego wymogu, oferta bardzo szybko stała się popularna wśród poszukujących domu na wakacje. Za strategią sycylijskiego miasteczka kryje coś więcej niż tylko troska o zaniedbane kamienice. Lokalne władze liczą na rozruszanie miejscowej branży budowlanej i na nowe miejsca pracy.

Jak wspomina na łamach amerykańskiej gazety burmistrz Gangi, ponad 60 lat temu mieszkało tam około 16 tysięcy osób. Obecnie to niecałe 7 tys. Większość opuściła te piękne rejony ze względów ekonomicznych i pozostawiał swoje domy bez opieki. Teraz dostaną one swoją drugą szansę. Zainteresowani mają w czym wybierać do publicznej oferty wystawiono już 100 gospodarstw.

Zobacz także:

Czytaj także
Polecane galerie