Netia kupi spółkę z grupy PKP. Jest zgoda UOKiK

Netia kupi spółkę z grupy PKP. Jest zgoda UOKiK

Fot. Artur Zawadzki/REPORTER / Eastnews

100 procent akcji PKP Telekom trafi w ręce Netii. Ta ostatnia poinformowała kolejarzy, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta dał już tej transakcji zielone światło.

Netia zawarła przedwstępną umowę przejęcia spółki TK Telekom od grupy PKP na początku maja. Cena transakcji została ustalona na 221 mln zł.

- Grupa Netia dzięki transakcji nabycia TK Telekom zwiększy istotnie swoją bazę aktywów, rozbuduje infrastrukturę światłowodową oraz zdobędzie strategicznie ważną grupę klientów usług telekomunikacyjnych - mówił wtedy były już prezes Netii Paweł Szymański.

Proces prywatyzacji TK Telekom rozpoczął się w dniu 20 października 2014 r., wraz z opublikowaniem przez PKP S.A. zaproszenia do negocjacji. Pod koniec listopada ub.r. PKP podały, że otrzymały oferty wstępne potencjalnych inwestorów dotyczące nabycia udziałów w TK Telekom.

Proces due diligence spółki przez inwestorów dopuszczonych do dalszego postępowania na podstawie oceny tych ofert miał się rozpocząć przed końcem roku. Na początku kwietnia "Parkiet" podał, powołując się na nieoficjalne informacje, że wyłączność na negocjacje zakupu TK Telekom otrzymała Netia.

Zobacz też: Gigantyczny wzrost liczby pasażerów w PKP. Karnowski: To efekt Pendolino


Czytaj także
Polecane galerie