Netia zainwestuje we własne centrum danych. Bo "optymalizuje" zatrudnienie

Netia zainwestuje we własne centrum danych. Bo "optymalizuje" zatrudnienie

Fot. Netia

Netia może w tym roku przejąć data center, analizuje też projekt budowy własnego centrum danych, poinformował członek zarządu i dyrektor finansowy Netii Paweł Szymański.

Analizujemy lokalizacje do realizacji centrum danych od podstaw na kilka tys. m2, tak żeby oferować usługi pod dużych klientów z naszej bazy i mieć jednocześnie możliwości jego rozbudowy. W tym scenariuszu mogłoby ruszyć pod koniec 2016. Patrzymy też na przejęcia i akwizycja może pojawić się w tym roku. Taki obiekt powinien mieć min. 1 tys. m2 - powiedział Szymański podczas spotkania z dziennikarzami.

Netia realizuje program Netia Lajt 2.0, mający na celu optymalizację kosztów m.in. dzięki optymalizacji zatrudnienia. Według założeń spółki, optymalizacja ma dać znaczące oszczędności, które zostaną przeznaczone na finansowanie nowych projektów, w tym centrów danych, czy usług chmurowych.

[VIDEO]http://get.wp.tv/i,get,mid,1649489,index.html[/VIDEO]

Netia ma zadłużenie na poziomie 0,19 x skorygowanego zysku EBITDA za 2014, co daje jej "elastyczność w kwestii dystrybucji środków do akcjonariuszy lub dalszych akwizycji".

Netia S.A. to największy niezależny operator usług telefonii stacjonarnej w Polsce, a także dostawca usług dostępu do internetu.

Czytaj także
Polecane galerie