Nie wyszło z PKP, kolej na Solarisa. Ryszard Petru szefem kolejnej rady nadzorczej

Nie wyszło z PKP, kolej na Solarisa. Ryszard Petru szefem kolejnej rady nadzorczej

Fot. Solaris Bus & Coach

Powołany w lutym na stanowisko szefa rady nadzorczej PKP Ryszard Petru pełnił swoją funkcję tylko tyle, ile potrzebował na złożenie rezygnacji. Znany ekonomista dostał kolejną propozycję – tym razem ma nadzorować produkującą autobusy i tramwaje spółkę Solaris.

Firma Solaris jest jedną z niewielu polskich marek, które mają charakter globalny. Jest firmą prywatną zbudowaną od podstaw, niezwykle innowacyjną, która wciąż wyprzedza konkurencję nowymi rozwiązaniami. Jako jedna z nielicznych fabryk w naszym kraju posiada własny silny dział badań i rozwoju – Petru komplementuje nowego pracodawcę w komunikacie spółki.

Rekordowo krótka kariera bankowca w PKP

Solaris ma wielkie szanse na dalszą ekspansję w Polsce, w Europie i na świecie dzięki nowoczesnym i innowacyjnym produktom, ale także, a może przede wszystkim, dzięki profesjonalnemu zespołowi ludzi. Bardzo się cieszę, że będę mógł pracować na rzecz przedsiębiorstwa o tak olbrzymim potencjale rozwoju – dodaje.

Nominacja Petru na nowe stanowisko weszła w życie 1 czerwca, a jak spółka zapewnia w opublikowanym komunikacie, nowy szef rady nadzorczej nie tylko będzie wykonywał obowiązki wynikające z kodeksu spółek handlowych i statutu Solarisa, ale także ma "aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu kierunków rozwoju firmy".

Ryszard Petru zastąpił w fotelu szefa rady nadzorczej Solarisa Krzysztofa Olszewskiego, założyciela podpoznańskiej firmy. Przypomnijmy, że Olszewski 2008 r. zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki na rzecz swojej żony, Solange Olszewskiej.

Ryszard Petru to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich ekonomistów, a jednocześnie jeden z bardziej doświadczonych. W latach 1997–2000 był doradcą Leszka Balcerowicza, następnie przeszedł do Banku Światowego, skąd trafił do BPH, gdzie pełnił funkcję głównego ekonomisty. Zaliczył także pracę w BRE Banku i PKO BP. Od grudnia 2011 był partnerem w PwC.

Poskarżyli się, że rywal był za tani. Teraz sami złożyli najtańszą ofertę
Czytaj także
Polecane galerie