Padł rekord. Zarząd ubezpieczył się na miliard złotych

Padł rekord. Zarząd ubezpieczył się na miliard złotych

Coraz popularniejsze na polskim rynku stają się polisy odpowiedzialności cywilnej dla członów zarządu (directors & officers - D&O).

OC (D&O) to ubezpieczenie majątkowe zabezpieczające przed skutkami błędnych decyzji związanych z zarządzaniem firmą, np. w przypadku podjęcia działań, które doprowadzą do poważnych strat finansowych spółki.

"Puls Biznesu" informuje o zawarciu rekordowej umowy tego typu, której wartość sięgnęła miliarda złotych.

Według gazeta, taką bardzo kosztowną tarczę ubezpieczeniową miała kupić dla swojego kierownictwa Jastrzębska Spółka Węglowa.

Jak wyjaśnia w rozmowie z dziennikiem prezes brokera ubezpieczeniowego IRCA, któremu udało się uplasować te gigantyczną polisę na rynku, jest to prawdziwy rekord. Dotychczas tego typu sumy gwarancyjne wynosiły średnio 15 mln zł.

JSW, to znaczący się producent węgla koksowego w Europie. Notowana na giełdzie firma wciąż jest kontrolowana przez Skarb Państwa, który ma ponad 55 proc. akcji spółki.

W skład jej zarządu obok prezesa, Jarosława Zagórowskiego, wchodzi jeszcze czterech wiceprezesów.

W ubiegłym roku w kopalniach JSW wydobyto 9,5 mln ton węgla koksowego oraz 4 mln ton węgla do celów energetycznych. W 2012 roku w koksowniach należących do JSW S.A. wyprodukowano 3,8 mln ton koksu.

Grupa zatrudnia prawie 30 tys. pracowników.

Czytaj także
Polecane galerie