PKP Energetyka pod młotek. Wiemy, kiedy

PKP Energetyka pod młotek. Wiemy, kiedy

Fot. Ministerstwo Skarbu Państwa

PKP ustaliły krótką listę inwestorów dopuszczonych do dalszego etapu - tj. due diligence - prywatyzacji PKP Energetyka, poinformował dyrektor ds. Prywatyzacji i Nadzoru Właścicielskiego w Grupie PKP Sławomir Baniak.

"Na krótkiej liście inwestorów znajdują się zarówno podmioty polskie, jak i zagraniczne, inwestorzy strategiczni i finansowi. Potencjalni inwestorzy rozpoczynają badanie due diligence spółki" - powiedział Sławomir Baniak, cytowany w komunikacie.

Badanie due diligance potrwa najprawdopodobniej kilka tygodni. W jego trakcie inwestorzy zbadają kondycję spółki i odbędą szereg spotkań z przedstawicielami spółki, podano także.

Proces prywatyzacyjny PKP Energetyka S.A. ruszył pod koniec ubiegłego roku, kiedy opublikowano zaproszenie do negocjacji. Inwestorzy zainteresowani kupnem spółki składali swoje oferty do 4 marca br.

"Finalizacja transakcji planowana jest na II połowę roku" - napisano też w komunikacie.

PKP Energetyka S.A. to jeden z czołowych polskich dostawców energii elektrycznej. Spółka prowadzi działalność w następujących obszarach: sprzedaż i dystrybucja energii elektrycznej, usługi elektroenergetyczne, sprzedaż paliw przeznaczonych dla pojazdów szynowych. Firma istnieje od 2001 roku.

PKP S.A. to właściciel i zarządca istotnej części infrastruktury dworcowej i kolejowej w Polsce. Spółka zarządza ok. 2300 dworcami. Ponadto należy do niej blisko 30 tys. mieszkań i 100 tys. działek nieruchomościowych, z czego ok. 10 tys. ma potencjał komercyjny lub jest przeznaczona na sprzedaż.

PKP S.A., jako jednostka dominująca wchodzi w skład grupy PKP, składającej się dodatkowo z 13 spółek świadczących usługi m.in. na rynku kolejowym, energetycznym i teleinformatycznym głównie w Polsce, a także w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. PKP S.A. nadzoruje i koordynuje działania innych spółek w grupie PKP, poprzez wyznaczanie im celów i dbałość o ich realizację oraz koordynuje działania komunikacyjno-marketingowe całej grupy PKP.

energetyka, logistyka, transport
Czytaj także
Polecane galerie