Polska Grupa Zbrojeniowa stworzy nowe miejsca pracy w Radomiu

Polska Grupa Zbrojeniowa stworzy nowe miejsca pracy w Radomiu

Na zdjęciu prezes PGZ Wojciech Dąbrowski Fot. PGZ SA
Na zdjęciu prezes PGZ Wojciech Dąbrowski

Planowane przez Polską Grupę Zbrojeniową nowe inwestycje przemysłowe oraz działalność badawczo-rozwojowa mają być lokowane w Radomiu, gdzie znajduje się siedziba PGZ. Wsparcie w tym zakresie zadeklarowały władze Radomia.

Porozumienie dotyczące współpracy PGZ z miastem Radom zostało podpisane w środę.

- PGZ chce umocnić swoją obecność w Radomiu poprzez lokowanie tutaj inwestycji przemysłowych oraz działalności badawczo-rozwojowej - powiedział prezes PGZ Wojciech Dąbrowski. - Radom jest dobrym miejscem do inwestowania, ma duże tradycje przemysłowe, miasto tworzy przyjazny klimat dla projektów z branży zbrojeniowej - zaznaczył Dąbrowski. Dodał, że w Radomiu wybudowana zostanie docelowa siedziba PGZ.

Z kolei prezydent Radomia Radosław Witkowski podkreślił, że ulokowanie siedziby Polskiej Grupy Zbrojeniowej w tym mieście ma nie tylko wymiar symboliczny, oznaczający, że serce przemysłu zbrojeniowego bije w Radomiu

- Ma to także konsekwencje praktyczne przejawiające się w budowaniu nowoczesnych, specjalistycznych, dobrze płatnych miejsc pracy - stwierdził Witkowski.

Do końca roku w PGZ w Radomiu ma pracować ponad 100 osób. Obecnie poszukiwani są specjaliści m.in. z zakresu księgowości, finansów, IT, HR oraz handlowcy.

W ramach porozumienia władze Radomia zobowiązały się pozyskać do kooperacji szkoły i uczelnie wyższe oraz wspierać kształcenie odpowiednich kadr, w związku z zapotrzebowaniem na wysokiej klasy specjalistów do realizacji projektów w branży zbrojeniowej. Miasto będzie też uczestniczyć w procesie rekrutacji pracowników do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

PGZ to jeden największych koncernów obronnych w tej części świata. Polską Grupę Zbrojeniową tworzy ponad 60 spółek działających w branży produkcyjno-usługowej, które zatrudniają w sumie ok. 17,5 tys. pracowników.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie