Ponad 2 miliony odpowiedzi na ofertę pracy na stanowisku osoby parzącej herbatę

Ponad 2 miliony odpowiedzi na ofertę pracy na stanowisku osoby parzącej herbatę

Fot. Nishanth Jois/flickr (CC BY 2.0)

Tego się nie spodziewali. W odpowiedzi na ogłoszenie o naborze na 368 mało atrakcyjnych stanowisk pracy, urzędnicy reprezentujący władze stanu Uttar Pradesh w północnych Indiach otrzymali 2,3 mln aplikacji - informują hinduskie media.

Nabór na 368 stanowisk pracy w charakterze stróża nocnego lub osoby zaparzającej i podającej herbatę spotkał się z odzewem, który przekroczył najśmielsze oczekiwania władz stanu.

W odpowiedzi na ogłoszenie swoje CV nadesłało rekruterom około 2,3 mln osób - czyli mniej więcej tyle, ile wynosi jeden procent populacji położonego w północnych Indiach stanu.

Jak poinformowali urzędnicy odpowiedzialni za proces rekrutacji, przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych ze wszystkimi kandydatami - wśród których znalazło się ponad 200 tys. osób z wykształceniem uniwersyteckim, w tym ponad 250 osób z tytułem doktora - trwałoby około 4 lata.

Zainteresowanie nisko płatną (około 240 dolarów miesięcznie) pracą oferowaną przez państwową instytucję odzwierciedla sytuację na rynku pracy w stanie Uttar Pradesh i w całym kraju. Co roku na rynek pracy w Indiach wkracza 13 mln absolwentów. Według oficjalnych rządowych statystyk, bezrobocie wśród młodych w Indiach wynosi obecnie 10,5 proc.

Zobacz też: Walka z bezrobociem kosztuje Polskę tyle, co wartość 400 km autostrad


praca, bezrobocie, indie
PAP
Czytaj także
Polecane galerie