Próby obejścia prawa przez operatorów sieci Orange i T-Mobile

Próby obejścia prawa przez operatorów sieci Orange i T-Mobile

Polkomtel składa do Urzędu Komunikacji Elektronicznej wniosek o odwołanie aukcji na częstotliwości 800/2600 MHz, które mają być wykorzystane do świadczenia usług LTE. Wskazuje na próby obejścia prawa przez operatorów sieci Orange i T-Mobile oraz "brak transparentności w działaniach i ustaleniach warunków aukcji i przetargów organizowanych przez prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej"

Zdaniem Polkomtela "prezes UKE, od kilku miesięcy prowadzi wyjątkowo nieprzejrzyste działania, skutkujące zbudowaniem przez UKE przed aukcją przewagi dwóch operatorów - Orange i T-Mobile". 

Jest to sytuacja bezprecedensowa, że Organ Administracji Centralnej mający dbać o równość szans, robi wszystko, aby spełnić postulaty dwóch zagranicznych firm. Co więcej, UKE wykazuje się również wieloma zaniechaniami i brakiem działań, pomimo wyraźnych zapisów ustawowych i wbrew obowiązkom, jakie na nim spoczywają" - czytamy dalej.

Polkomtel w swoim komunikacie zauważa, że

T-Mobile i Orange celowo kształtują swoje relacje tak, by dysponowanie przez Orange zasobem 900 MHz nie było wliczane do zasobów posiadanych przez Orange na potrzeby aukcji 800 MHz. Zdaniem autorów pism, obchodzą w ten sposób prawo, aby wyłączyć Prezesowi UKE możliwość kontroli ich transakcji i ingerowania w nią poprzez decyzje administracyjne.

Właściciel sieci Plus twierdzi też, że w interesie Orange i T-Mobile jest ukrywanie prawdziwego zakresu współpracy.

Czytaj także
Polecane galerie