Rząd szuka organizatora loterii. Za 10 złotych możesz wygrać samochód

Rząd szuka organizatora loterii. Za 10 złotych możesz wygrać samochód

Fot. mf.gov.pl

Resort finansów ogłosił przetarg na przygotowanie i organizację Loterii Paragonowej. W ramach zabawy każdy, kto na stronie internetowej zarejestruje paragon fiskalny o wartości co najmniej 10 złotych, bierze udział w losowaniu samochodów, tabletów i przenośnych komputerów.

Cel loterii jest prosty - chcemy uświadomić Polakom jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Biorąc paragon wspierasz uczciwych przedsiębiorców i uczciwą konkurencję między nimi. Loteria to forma podziękowania za ten codzienny, często niezauważalny, pozytywny wkład - mówi cytowana w komunikacie wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. informacji i edukacji finansowej, Izabela Leszczyna.

Leszczyna zaznacza też, że kiedy przedsiębiorca nie wystawi nam paragonu, to doliczony do ceny podatek trafi do jego kieszeni, a nie do budżetu państwa. Tak naprawdę więc - jak przekonuje wiceminister - ci handlarze oszukują w pierwszej kolejności klientów. Cierpią przez to także uczciwi przedsiębiorcy. Dlatego w loterii, zaplanowanej na 10 miesięcy, nagrody przeznaczone są i dla kupujących, i dla uczciwych przedsiębiorców, którzy zarejestrują wystawiony przez siebie paragon.

Uważam, że jako Państwo mamy obowiązek wspierania i nagradzania uczciwych postaw obywateli. Każdy uczciwy przedsiębiorca i każdy uczciwy obywatel ma prawo usłyszeć od Państwa proste słowo: dziękuję. Loteria Paragonowa to wyraz wdzięczności nie tylko dla zwycięzców. To wdzięczność, którą jesteśmy winni wszystkim uczciwym podatnikom - powiedziała cytowana w komunikacie minister Leszczyna.

W przetargu może wystartować każdy, kto spełnia postawione wymagania. Loteria musi być też zorganizowana i przeprowadzona zgodnie z wymogami ustawy o grach hazardowych. Do organizatora loterii będą należały również elementy jej promocji. Wykonawca będzie miał na przygotowanie loterii maksymalnie 4 miesiące od dnia podpisania umowy.

Czytaj także
Polecane galerie