Sieć Play może trafić na sprzedaż

Sieć Play może trafić na sprzedaż

Spółka P4, do której należy marka Play, ma 22-procentowy udział w naszym rynku telekomunikacyjnym. Zapowiedź jej sprzedaży może zatem poważnie zmienić sytuację wśród operatorów komórkowych. Chętnych do przejęcia tak znacznej części szybko rozwijającego się biznesu nie powinno brakować. Pytanie tylko dlaczego grecki fundusz Tollerton i islandzki Novator miałyby chcieć pozbyć się prawie ćwierci komórkowego tortu w Polsce?

Informator Reutersa, nie udziela odpowiedzi na to pytanie, ale agencja przekonuje, że w trzech niezależnych źródłach rynkowych udało się potwierdzić ofertę. Oba fundusze (Tollerton ma 50,3 proc, Novator resztę) miały już wysłać oficjalne listy do banków inwestycyjnych.

Reuters podaje również cenę. Posiadający 13 milionów klientów operator telefonii komórkowej miałby być sprzedany za 7,5 mld zł. Co więcej, transakcja ma zostać przeprowadzona już w pierwszym lub drugim kwartale przyszłego roku.

Informator agencji sugeruje, że wśród zainteresowanych mogą być skandynawskie firmy telekomunikacyjne jak chociażby Telenor czy TeliaSonera. Wśród potencjalnych oferentów może też być amerykański Liberty Global, który jest w Polsce właścicielem sieci kablowej UPC.

Raczej żadnego z rodzimych konkurentów nie będzie wśród nabywców, bo UOKiK najprawdopodobniej nie zgodziłby się na taką fuzję i koncentrację.

Tych sensacyjnych informacji nie chcą jednak potwierdzić fundusze, do których Play należy. Z kolei Ewa Sankowska-Sieniek z biura prasowego operatora odmówiła komentarza w tej sprawie.

Zobacz także: Komórki w Polsce są drogie? Zobacz, ile płacą inni

p4, play, tollerton, telekomy
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie