Słynny rosyjski koncern zbrojeniowy chce podbić Daleki Wschód

Słynny rosyjski koncern zbrojeniowy chce podbić Daleki Wschód

Kałasznikow chce podwoić sprzedaż broni do krajów regionu Azji i Pacyfiku - wynika z oświadczenia Aleksieja Kriworuczki, dyrektora generalnego koncernu.

Kriworuczko zdradził plany dotyczące ekspansji Kałasznikowa na dalekowschodnich rynkach podczas konferencji prasowej w Bangkoku. Jednocześnie odmówił ujawnienia dokładnych danych na temat sprzedaży wyrobów koncernu w krajach Azji i Pacyfiku, zasłaniając się "tajemnicą handlową".

Kriworuczko poinformował, że - w porównaniu z całym rokiem 2014 - w okresie od stycznia do września br. sprzedaż małokalibrowej broni cywilnej Kałasznikowa w regionie Azji i Pacyfiku wzrosła niemal 9-krotnie w ujęciu bezwzględnym i 5-krotnie w ujęciu monetarnym. Dodał, że w 2016 r. koncern chce podwoić liczbę kontraktów na dostawy broni na cywilne rynki w regionie.

Z wypowiedzi Kriworuczki wynika, że tamtejsze rynki mają dla Kałasznikowa strategiczne znaczenie, zwłaszcza w obliczu faktu, że w 2014 r. - na skutek zachodnich sankcji - koncern utracił dostęp do cywilnych i wojskowych odbiorców w Ameryce Północnej i Europie.

 

 

PAP
Czytaj także
Polecane galerie