Szansa na dobrą pracę dla zdolnych. Rusza konkurs "Grasz o staż"

Szansa na dobrą pracę dla zdolnych. Rusza konkurs "Grasz o staż"

Fot. Wojciech Grzędziński/wikimedia (CC BY-SA 3.0 PL)

Jego uczestnicy najpierw odbędą praktykę w dużej korporacji, organizacji pozarządowej czy nawet w kancelarii prezydenta. Historia pokazuje, że połowa z nich zostanie tam na stałe. W pałacu prezydenckim po raz dwudziesty wystartował konkurs "Grasz o staż".

Uczestnicy rywalizacji muszą rozwiązać specjalne zadania przygotowane przez fundatorów praktyk. Najlepsi mogą liczyć na staż, a później zatrudnienie. Prezydent Bronisław Komorowski powiedział, że staż powinien przynieść korzyści obu stronom.

Na czym polega idea bycia stażystą? Nie tylko na poznawaniu jakiegoś problemu, firmy, szefa, pracowników. Nie tylko zdobywa się wiedzę, ale także daje się poznać siebie. Obie strony oceniają się wzajemnie - mówił Komorowski.

Prezes PWC, Adam Krasoń powiedział, że w ciągu 20 lat konkurs bardzo się rozwinął.

Kiedy dwadzieścia lat temu zaczynaliśmy pierwszą edycję, współpracowaliśmy z osiemnastoma pracodawcami. Zorganizowaliśmy 31 praktyk. W dzisiejszej edycji mamy już potwierdzonych 65 pracodawców i instytucje państwowe. Zorganizujemy, jak myślę, ponad dwieście praktyk. Zaś przez te wszystkie lata współpracowaliśmy z ponad pięciuset firmami i instytucjami państwowymi - mówił Krasoń.

Konkurs trwa do 13 kwietnia. Praktyki odbędą się między lipcem a wrześniem. Organizatorzy twierdzą, że w ciągu 20 lat praktyki odbyło blisko 3 tysiące laureatów. W rywalizacji mogą wziąć udział studenci i absolwenci do 30 roku życia. Patronem medialnym konkursu jest radiowa Trójka.

Czytaj także
Polecane galerie