W Alior Banku powstał związek zawodowy

W Alior Banku powstał związek zawodowy

Kolejny bank ma organizację związkową, która zamierza bronić praw pracowników. Mimo problemów powstał związek zawodowy w Alior Banku.

Pracownicy Alior Banku z łódzkich oddziałów postanowili założyć związek zawodowy. Organizacja powstała w ramach NSZZ „Solidarność” Regionu Ziemia Łódzka. Założenie związku pracownicy banku przeprowadzili, jak twierdzi „S” w komunikacie prasowym, bardzo szybko, gdyż w ciągu kilku dni od rozpoczęcia rozmów z centralą związkową.

- Poprzez organizację związkową będziemy mogli dbać o dobre zasady współpracy w firmie i budować partnerskie relacje z pracodawcą. Wierzymy, że władze banku docenią reprezentatywny i niezależny charakter naszej organizacji i razem uda się stworzyć „wyższą kulturę” współpracy między pracodawcą a NSZZ „Solidarność” - powiedział Szymon Mituta, przewodniczący związku w Alior Banku.

Mituta pracuje w Alior Banku od momentu wejścia tej spółki na polski rynek, czyli niemal 7 lat. Według naszych informacji, władze banku początkowo próbowały utrudniać powstanie organizacji związkowej, ale ostatecznie obie strony doszły do porozumienia i rozpoczęły współpracę.

Organizacja związkowa istnieje również w kupionym przez Alior Bank Meritum Banku. Pracownicy Meritum Bank założyli swój związek już 22 stycznia bieżącego roku. Powstanie obu związków można łączyć z fuzją banków oraz planowanymi redukcjami etatów.

Alior Bank ma w Polsce 836 placówek i ponad 3500 pracowników. Meritum Bank zatrudnia ok. 750 osób. Niedawno zarząd Alior Banku ogłosił plan grupowych zwolnień - planowane jest zwolnienie 1000 osób do końca 2015 roku.

Związki zawodowe istnieją także w innych polskich bankach - organizacje pracownicze można znaleźć w największych polskich bankach takich jak PKO BP, Pekao SA, BGŻ czy Getin Noble Bank.

 

 

Czytaj także
Polecane galerie