W Rosji kryzys, a tamtejsi bogacze na potęgę kupują bentleye

W Rosji kryzys, a tamtejsi bogacze na potęgę kupują bentleye

Fot. esoloviev / Flickr (CC BY-SA 2.0)

Zamówienia złożone przez Rosjan na nowego SUV-a luksusowej marki Bentley stanowią równowartość 10 proc. planowanej produkcji tego samochodu - podaje dziennik "Izwiestia".

Nowy SUV od Bentleya, który wzbudził tak duże zainteresowanie wśród najzamożniejszych Rosjan, to Bentayga. Na razie jest on dla nich dostępny w przedsprzedaży.

Z informacji, których udzielił "Izwiestii" dyrektor Bentley Russia, Richard Leopold, wynika, że wartość zamówień złożonych na to luksusowe auto przez klientów w Rosji równa się jednej dziesiątej planowanej globalnej produkcji Bentaygi.

Nie wiadomo jeszcze, ile Bentayga będzie kosztować w Rosji. W Stanach Zjednoczonych - jak donosiła niedawno agencja Associated Press - cena ekskluzywnego SUV-a będzie wynosiła 221,6 tys. USD.

Statystyczny Rosjanin zarabiający krajową średnią musiałby zatem odkładać na Bentaygę całą swoją pensję przez prawie 9 lat.

SUV-y cieszą się w Rosji sporą popularnością ze względu na kiepski stan tamtejszych dróg. Bentley chce to wykorzystać: na razie rynek rosyjski konsumuje zaledwie 2 proc. globalnej produkcji tej marki. W ubiegłym roku firma sprzedała w Rosji 225 sztuk swoich aut.

rosja, bentley, suv, kryzys w rosji
PAP
Czytaj także
Polecane galerie