W tym polskim aquaparku wiedzą jak zarabiać

W tym polskim aquaparku wiedzą jak zarabiać

Ponad 3,6 mln zł zysku netto osiągnęła w ub. roku spółka Aqua Park Łódź. To najwyższy zysk w historii tej spółki, która należy do miasta. W ub. roku łódzki obiekt odwiedziło pół miliona osób.

Jak poinformowała spółka, w 2014 roku Aqua Park Łódź uzyskała wynik ponad 5 mln zł netto na poziomie zysku operacyjnego z wyłączeniem amortyzacji, tj. o prawie 60 proc. więcej niż w roku poprzednim.

Według przedstawicieli spółki wynik ten lokuje ją pod względem zyskowności na poziomie najlepszego Aquaparku w Polsce, tj. Parku Wodnego we Wrocławiu.

Zysk netto spółki w 2014 r. osiągnął 3,68 mln zł netto - najwyższy w historii przedsiębiorstwa (w 2011 r. Aquapark miał 11 mln zł straty - PAP). Spółka utrzymała też najwyższą rentowność dla tego typu biznesu w Polsce na poziomie 39,63 proc.

W ubiegłym roku łódzki Aquapark odwiedziło pół miliona klientów, a podczas ostatnich ferii zimowych o 30 proc. więcej osób, niż w tym samym okresie roku 2014. W planach inwestycyjnych spółki jest budowa nowej hali basenowej wraz z basenem zewnętrznym oraz inwestycje na terenie saun i restauracji.

Aquapark Fala jest jednym z największych parków wodnych w Polsce. Cały obiekt rozciąga się na 5 hektarach. W skład części wewnętrznej wchodzą cztery baseny, a część zewnętrzna składa się z trzech basenów, plaży z leżakami oraz placu zabaw dla dzieci. Do dyspozycji gości jest także Strefa Saun, w której znajduje się m.in. 5 nowoczesnych saun, tepidarium czy jacuzzi.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie