Wielkie fast foody łączą siły. Stworzą wspólną kanapkę

Wielkie fast foody łączą siły. Stworzą wspólną kanapkę

Pięć amerykańskich sieci fast food na jeden dzień połączy siły, by zaoferować klientom darmową kanapkę z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju ONZ.

W inicjatywę zaangażowało się pięć sieci barów szybkiej obsługi działających na terytorium Stanów Zjednoczonych: Burger King, Denny's, Giraffas, Krystal i Wayback Burgers. Nietypowa akcja będzie miała miejsce 21 września, kiedy to obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pokoju ONZ.

Kanapka stworzona z tej okazji przez pięć sieci fast food będzie połączeniem burgerów, które na co dzień mają one w swoich ofertach. Konsumenci otrzymają ją zupełnie za darmo - pod warunkiem wszakże, iż zgłoszą się do specjalnej restauracji w Atlancie, która będzie funkcjonować tylko przez jeden dzień. W godzinach 11:00 - 18:00 pracownicy wszystkich zaangażowanych w projekt firm rozdadzą tam 1500 sztuk wspomnianych kanapek.

Dodatkowo Burger King, Denny's, Giraffas, Krystal i Wayback Burgers poinformowały, że 21 września wesprą finansowo organizację Peace One Day, dostarczającą pomoce edukacyjne szkołom w 131 krajach świata.

Pod koniec sierpnia szefowie sieci Burger King zaprosili McDonald's do wspólnego stworzenia kanapki z okazji Dnia Pokoju. Produkt o nazwie McWhopper miał w zamyśle być połączeniem najsłynniejszych burgerów w ofercie tych dwóch sieci - Big Maca (McDonald's) i Whoppera (Burger King). McDonald's odrzucił jednak tę propozycję, co przez wielu publicystów i komentatorów zostało uznane za wizerunkową wpadkę.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie