Wyniki sprzedaży Toyoty wciąż najlepsze na świecie. Japończycy po raz czwarty z rzędu biją na głowę Niemców

Wyniki sprzedaży Toyoty wciąż najlepsze na świecie. Japończycy po raz czwarty z rzędu biją na głowę Niemców

Japoński koncern Toyota Motor Corporation po raz czwarty z rzędu wyprzedził grupę Volkswagen AG pod względem liczby aut sprzedanych na całym świecie od początku roku - wynika z oficjalnych danych firmy.

Październik był 4. miesiącem z rzędu, w którym Toyota mogła pochwalić się, że od początku 2015 r. sprzedała więcej samochodów na całym świecie niż Volkswagen. W okresie styczeń-październik wolumen sprzedaży japońskiego koncernu wyniósł 8,35 mln aut. Jego rywal z Niemiec sprzedał w tym samym czasie 8,26 mln aut.

W porównaniu z rokiem ubiegłym Toyota sprzedała od 1 stycznia do 31 października 1,2 proc. mniej pojazdów. W przypadku Volkswagena spadek sprzedaży w analizowanym okresie w ujęciu rok do roku był nieco większy i wyniósł 1,7 proc.

W wyniki Volkswagena uderza skandal związany z ujawnieniem montowania w samochodach produkowanych przez niemiecki koncern oprogramowania, które pozwalało na manipulowanie wynikami pomiarów emisji z układu wydechowego. W październiku sprzedaż aut marki Volkswagen zmniejszyła się o 5,3 proc.

Zobacz, co z problemem VW w Polsce:

PAP
Czytaj także
Polecane galerie