Złota 44. Kolejne zamieszanie na najbardziej prestiżowej budowie w kraju

Złota 44. Kolejne zamieszanie na najbardziej prestiżowej budowie w kraju

Fot. Radek Kołakowski/wikimedia (CC0 1.0)

 

To miał być nowy symbol i wizytówka stolicy. Tymczasem na trwającej siedem lat burzliwej drodze postawienia w Warszawie najwyższego w Unii Europejskiej budynku mieszkalnego pojawił się kolejny zakręt.

Inwestorzy budynku Złota 44 w specjalnym oświadczeniu informują, że przejmują kontrolę nad zlecaniem prac podwykonawcom. Oznacza to, że INSO Sistemi Per Le Infrastructure Sociali S.P.A. nie jest już generalnym wykonawcą projektu.

Budowa charakterystycznego wieżowca przy Złotej w Warszawie rozpoczęła się już w 2008 r. Budynek zaprojektował znany na całym świecie architekt Daniel Libeskind. W 2013 r. zakończono budowę bryły, jednak ze względu na problemy finansowe inwestora Orco Property Group, wnętrz nie udało się ostatecznie wykończyć. W zeszłym roku w sierpniu budynek kupiło konsorcjum BBI Development i Amstar i zapowiedziało oddanie inwestycji do użytku pod koniec przyszłego roku.

Przy Złotej 44 znajdzie się 266 apartamentów na 52 piętrach. W budynku będzie też 25-metrowy basen, spa, siłownia oraz recepcja z conciergem dla mieszkańców. Właściciele czy też wynajmujący będą też mieli do dyspozycji prywatną salę kinową oraz piwnicę win.

Na własny apartament w tej lokalizacji zdecydowało się do tej pory 49 klientów. Biorąc pod uwagę, że już za rok budynek ma być gotowy raczej trudno uznać to za sukces. Innego zdania jest dyrektor do spraw sprzedaży i marketingu Złotej 44 Alicja Kościesza. - Proszę pamiętać, że sprzedaż rozpoczęliśmy dopiero w kwietniu - przekonuje.

Gwarancją ukończenia prac w terminie ma być stabilne finansowanie przez fundusze Amstara, który zapewnia je w całości, a do tej pory w różnego typu nieruchomości na całym świecie zainwestował już blisko 5 mld euro. W odpowiedzi na wątpliwości dotyczące dotrzymania terminów w związku ze zmianami formalnymi dotyczącymi nadzoru nad pracami inwestor odpowiada, że że doświadczenie przy innych inwestycjach, jak choćby Plac Unii czy Rezydencja Foksal, pozwala mu zapewnić klientów, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem. .

- Na pewno zdążymy. Prace na budowie trwają bez przerwy i żadnych komplikacji. To nie jest tak, że przez zmianę w nadzorze nad pracami czas się zatrzymał. Wszystko idzie zgodnie z planem - zapewnia Alicja Kościesza.

Zobacz także: Apartamenty w Polsce

 

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie